HOE ONZE LEERSCHOOL Maandag 13 juni werd na een jaar hard werken een rustpauze ingeleid voor de bedrijfsschool. Op deze dag vertrok een aantal van onze jongens naar het vakan tieoord "De Koerberg" te Heerde op de Veluwe. Ondersteund door diverse familieleden, vrienden en bekenden werden 23 over werkte leerlingen één voor één voorzich tig naar de zachte kussens voor een mo numentale bus geleid. Toen de voltallige equipage aanwezig was, inclusief de beide leiders, die voor deze overwerkte schare zouden zorgen, zette de bus zich in beweging onder luid gejuich, zowel in als buiten dit voertuig. Deze juichtonen hadden toch iets wee moedigs: Als dat maar goed gaat als zij in dat kamp zijn, en die van binnen: Als dat maar goed gaat nu wij niet op de Gusto zijn. Maar de leiders behielden in deze ontroerende ogenblikken een stoi- cijnse kalmte en dachten aan de prettige week die voor de bumper van de bus lag. Na een uur rijden bereikte men Utrecht, waar voor een ploeg van 15 Limburgse leerlingen met hun leider een plaats in de bus werd ingeruimd. Bij aankomst in ons kamp werd de bus on der vuur genomen door de filmcamera van de kampcommandant. Deze was reeds vooruit gereisd met zijn echtgenote en die van zijn collega om kwartier te maken. Daar het ondertussen 2 uur was gewor den werd direct een ploegje aangewezen, dat de lunch moest verzorgen om de hon gerige magen te vullen en de dorstige ke len te laven. Enkele slimmerikken vroegen nog of de leiding maar voor het eten wilde zorgen, daar zij zelf met vakantie waren en dus niet behoefden te werken. Maar het antwoord: "Wie niet werkt zal niet eten" was voldoende om hen kwiek aan de slag te zetten. Ondertussen wer den de tenten tevoorschijn gehaald en begon men aan de tijdelijke woningbouw, welke door de jongens in gezamenlijk karweiwerk werd verricht. Toch was er nog een enkele vroeg of dit werk door henzelf gedaan moest worden, maar na het commentaar van de kamp commandant dat dit in het geheel niet moest, maar wel aanbevelenswaardig was, omdat de nachten in deze omgeving nogal koud waren, droop betrokkene te leurgesteld af. Voor de lunch was een grote gezelschaps tent beschikbaar, doch deze bleek on bruikbaar door de broeierige hitte, die er heerste. De temperatuur zweefde dan ook rond de 30° C en zou de verdere week op dit niveau blijven; vandaar dat besloten werd voortaan in de open lucht te eten. 's Avonds werd de warme maaltijd in de kampcantine genoten, waarna een ploegje corveeërs werd aangewezen om de boel weer schoon te maken. Deze eerste dag kenmerkte zich voorna melijk door de zeer vreemde opvattingen, welke verschillende jongens hadden over het onderwerp kamperen en de in het be gin wat stroef lopende organisatie. Bij het opzetten van de tenten bleken er slechts 10 aanwezig te zijn, zodat de twee Schiedamse leiders achter het net visten. Toen deze gedupeerden net besloten had den om op kosten van de Gusto een suite af te huren in het Hilton hotel te Heerde, bood de kampcommandant aan om zijn tent te gebruiken. Zijn vrouw en hijzelf zouden dan in de auto slapen, die hier voor speciaal was ingericht. Daar de Schiedammers niet waren gekleed voor een exclusief verblijf in Hilton namen zij dit aanbod dankbaar aan. Na het avondeten werd de dag besloten met een korte wandeling door de omge-

Het Zeskant | 1966 | | pagina 10