KAMPEERDE ving, waarbij bleek dat een marsje van 6 kilometer door de bossen voldoende is van een groep jonge knullen spoedig een stelletje invalide ouden van dagen te ma ken. Luid kermend en schreeuwend trom petterden zij hun ellende uit tegen de zwijgende en statig oprijzende bomen. Na terugkomst in het kamp werden de slaap zakken opgezocht, maar het duurde tot 1 uur, voordat de laatste zwaargekwetste van uitputting in slaap sukkelde. Dinsdagmorgen om 7 uur werd reveille geblazen en een nieuwe corveeploeg aan het werk gezet om voor de ochtendmaaltijd te zorgen. Toen hiervan het grootste ge deelte in de hongerige magen was ver dwenen, werd een aanvang gemaakt met een spoorzoektocht. Wederom bleek dat er maar weinig tippelaars in de grote fa milie te vinden waren, want na een wan delingetje van acht kilometer was de stemming in de ploeg omgekeerd even redig aan de hoge temperatuur. 's Middags werden de zwemspullen in gepakt om in Heerde een frisse duik te nemen in het zwembad. Met inspanning van hun laatste krachten sleepte de groep zich naar de bushalte, die enige honder den meters van het kamp was verwijderd. De zon brandde dan ook fel en de tem peratuur bereikte tropische waarden. In het zwembad sloeg de stemming om naar het meer uitgelaten genre. Dit kwam voor al door de aanwezigheid van een behoor lijk kwantum zwak geslacht, dat daar ook verkoeling zocht in het frisse nat. Hier bleken de jongens als herboren en er werden vele staaltjes acrobatiek op de duikplank en in het water ten beste ge geven. Het was opvallend hoeveel verke ringen en verlovingen in zo'n korte tijd werden gesloten en ook weer verbroken, 's Avonds na 10 uur werd na een heer lijke maaltijd de hele ploeg in een vracht auto geladen voor een nachtdropping. Met tussenpozen van 10 minuten werd ergens midden in het bos of op de heide een groepje van 4 jongens gelost, waarna ze zelf maar moesten zien hoe ze in het kamp terugkwamen. Toen tegen twaalf uur de leiders met de auto terugkeerden, bleken er al twee ploegen in het kamp te zijn, welke op een zeer comfortabele manier hadden gelift, hetgeen natuurlijk niet de opzet van het plan was geweest. Tegen twee uur was de laatste ploeg binnen en kon men zich te ruste begeven. De volgende morgen werden er wat groentekisten opgescharreld, waarvan men een podium maakte voor de prijsuit reiking. De prijzen bestonden achtereen volgens uit een grote koek in cellofaan met een lintje, een grote koek in cello faan, een grote koek, een koek en een koekje. Als troostprijzen gingen er nog wat ballpoints van de hand, zodat hier het gezegde: Vele eersten zullen de laat- sten zijn, in vervulling ging. Om 9 uur werd afgemarcheerd naar het inmiddels ontdekte voetbalveld voor een wedstrijd tussen Schiedammers en Lim burgers. Hierbij bleek het vervoer per taxi naar het veld, dat ongeveer 500 me ter verder lag, niet nodig te zijn, want tij dens de wedstrijd vochten de voetballers als leeuwen om de overwinning. Het werd uiteindelijk een Schiedamse overwin ning, hoewel volgens de Limburgers de Schiedamse scheidsrechter niet helemaal onpartijdig was geweest. Besloten werd de volgende maal een Limburgse arbiter aan te stellen. 's Middags kreeg iedereen vrijaf om wat souvenirs te kopen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De leiding bleef in het kamp achter om wat op verhaal te komen. Hierbij viel het op dat af en toe twee lei- (0) 43

Het Zeskant | 1966 | | pagina 11