ders in de tent verdwenen om een brief te schrijven. Steeds bleek dan weer dat er door schrijfkramp, lege pen of andere oorzaak van schrijven niet veel was ge komen, het aantal lege flesjes van een be kende brouwerij nam echter zienderogen toe. Nadat iedereen weer op de basis was teruggekeerd en er een heerlijke maaltijd was genuttigd, werd wederom gestart voor een voettocht door de heide. Om half tien waren plotseling 10 man in het donker verdwenen. Zij hadden er de brui aan gegeven nog langer van hun loop mechanisme gebruik te maken. Ergens midden op de heide zochten ze naar een taxistandplaats. Daar dit zoeken nogal luidruchtig ging was het voor de leiders niet moeilijk hun verloren schapen terug te vinden en hun goede diensten aan te bieden om mee te zoeken. Spoedig liep dan ook het hele stel dwars door de heide zonder licht over mulle bospaadjes en zandpaden systematisch te speuren, aldoor kringetjes draaiend totdat niemand meer wist waar hij was. Na enige uren rondgedwaald te hebben, kwam men om half twee terug in het kamp, zonder taxi. Als beloning voor het lange zoeken wer den zij de volgende morgen om 7 uur ge wekt om de gehele dag de corveedienst te verzorgen, hetgeen ook met groot ent housiasme werd gedaan. Na het ontbijt werd begonnen aan een smokkelspel, dat door de gloeihitte al spoedig moest worden afgelast. Daarom werd besloten de rest van de dag weer naar het zwembad te gaan om wat afkoeling te vinden. Aldus geschiedde... Oude banden met het zwakke geslacht werden hernieuwd en nieuwe aange knoopt. In de allerbeste stemming werd 's avonds de terugtocht naar het kamp aanvaard, uitgeleide gedaan door een knetterend onweer. Vrijdagmorgen werd de returnmatch Lim- burg-Schiedam gespeeld, wederom onder een brandende zon en ditmaal geleid door een Limburgse scheidsrechter, welke naar men zegt ondanks zijn partijdigheid de Limburgers weer deed verliezen. Als klap op de vuurpijl werd 's avonds in de gezelschapstent een hersengymnas- tiekwedstrijd gehouden. In het begin stond de animo op een laag pitje, maar dit veranderde al spoedig in een laaiend enthousiasme, waarbij het tentdak bijna van zijn steunpalen werd afgeblazen. De eerste prijs ging naar de Limburgers in de vorm van een kom soep en een stuk chocolade. De tweede tot en met tiende prijs bestond uit een stuk chocolade en een kom soep. Na eerst de boel netjes te hebben opge ruimd (ja, ja, ze hadden veel geleerd), werd zaterdag de terugtocht aanvaard, met de allerbeste wensen van de eigenaar van "De Koerberg", die buitengewoon tevre den was over de jongens. Vooral tijdens de avondmaaltijden hadden zij zich keurig gedragen. De tocht terug werd in Amersfoort nog onderbroken voor een gezamenlijke lunch, waarna in Utrecht afscheid werd geno men van de Limburgse collega's. Dit ging gepaard met ferme klappen op eikaars schouders en gezang. Ongeveer drie uur waren de Schiedam mers op de Maasdijk terug, waar ver schillende ouders geduldig op hun kroost hadden gewacht. Rest nog allen, die medegewerkt hebben dit kamp te doen slagen, te bedanken; speciaal de echtgenotes van de Limburg se leiders, die zich de gehele week voor de jongens hebben ingezet. F.H.

Het Zeskant | 1966 | | pagina 12