Mejuffrouw J. Visser, De Klop De "tweede telefoniste" bij De Klop is nog maar een paar maanden de 18 jarige Janny Visser. Mejuffrouw M. J Bij Werf Gusto zijn ze Marjan van Velzen 21 jaar oud na een jaar op deze plaats. van Velzen, Werf Gusto zijn ze ook met z'n tweeën. zit nu bij- Ook zij heeft naast de telefoonbediening veel nevenkarweitjes te doen. Postopbergen, loketdienst (er kwam net een gepensioneerde werknemer iets vra gen) én: huur ophalen bij De Klop-huizen. Ook haar boeit het afwisselende karakter van het telefoniste-werk. Ze vindt het spannend om te proberen zich een indruk te vormen van de mensen, die ze alleen maar door stemmen kent. Mejuffrouw Visser heeft als hobby het sparen van merkbalpennen en sleutelringen. Wie dus nog iets ongebruikt in zijn of haar bezit heeft, weet nu waar een gegadigde zit. Korfballen, zwemmen en schaatsen zijn de sporten die ze graag beoefent. En paard rijden als er gelegenheid voor is. Wat de muziek betreft, houdt ze het meest van accordeonklanken, maar ook wel van moderne jazz, zoals Pim Jacobs en zijn trio ten gehore brengt. Televisie kijken? "Wel eens, niet altijd, net als het zo uitkomt. De "maandagavond film" zie ik wel graag. En natuurlijk Flipper! En het journaal!" Onze vraag over het lekkerste eten werd vlot met de volgende gerechten beant woord: kerrysoep, nasi, patat en toastjes champignons. Haar taak is de telefoon bedienen en als receptioniste optreden. Meer niet, maar ze heeft er met haar "overbuurvrouw" echt wel de handen vol aan. Het veelzijdige contact met allerlei mensen is ook voor haar de charme van dit beroep. Een bepaalde hobby houdt ze er niet op na en aan sport doet mejuffrouw van Vel zen ook eigenlijk niet. Ze rijdt wel graag paard, maar, "je hebt hier in Schiedam niet zo veel mogelijkheden om deze sport te beoefenen, de manége is maar klein". De achtste vraag, over de muziek, beantwoordde ze spontaan met: beat! Toen wij over dit onderwerp nog wat doorpraatten, vertelde ze ons, dat ze ook kamermuziek, vooral van Vivaldi, erg weet te waarderen. Televisie kijken? "Vrij vaak, vooral de films. En het journaal. En de populaire series, al zijn die vaak flauw. Sommige programma's vind ik gewoon walgelijk, die spel letjes bijvoorbeeld. Al met al, als ik getrouwd ben wil ik géén t.v. in huis!" Ze dacht uit Finland. Hoewel ze vertelde daar helemaal geen familie te hebben kunnen wij ons de slanke, blonde Syja toch heel goed voorstellen als vertegen woordigster uit het hoge noorden! Ook zij treedt behalve als telefoniste op als receptioniste. Het bevalt haar goed, veel contact met verschillende mensen en, "je kunt je talenkennis nog eens gebruiken." Een hobby heeft ze niet, maar toen we het over sport hadden moesten wij snel op schrijven: tennissen, badminton spelen en tafeltennissen. Hoewel een lichte voorkeur voor Zuid Amerikaanse muziek gaan de muzikale wensen niet in een bepaalde richting. Ze vindt zowel klassieke als lichte muziek mooi. Televisie kijken? "Wel eens. Het journaal bijvoorbeeld. Ik heb een jaar in Engeland gezeten en vind in vergelijking met de Engelse t.v. de Nederlandse eigenlijk waar deloos. Af en toe een film, daar kijk ik wel naar". Ook zij wil eenmaal getrouwd géén t.v. in huis! Het antwoord op de vraag over het eten kwam meteen en zonder aarzelen: ijs met slagroom! Ongeveer drie maanden geleden kwam de 17 jarige Edith Timmer als I.H.C.-ster in dienst. Ze bedient alleen de telefoon, maar heeft daaraan heus de handen vol. "U boft dat het net stil is nu", zei ze toen wij in vlug tempo de tien vragen op haar konden afvuren. Het contact dat je met verschillende mensen hebt, is ook voor haar het aantrekkelijke van het beroep telefoniste. Ze houdt er geen hobby op na en wat sporten betreft zwemt ze het liefst. De vraag over de muziek werd direct beantwoord met: "de beatle-tjes!" Daarnaast luistert ze ook graag naar Franse liedjes, en vooral als Frangoise Hardy ze zingt. Zelf doet ze weinig aan muziek. "Een beetje tokkelen op een gitaar". Televisie kijken? "Zelden; alleen de films, verder niets. Ik wil later géén t.v. in huis!" Op de laatste vraag, die over het eten, kregen wij als antwoord een heel menu voorgeschoteld: "Sperciebonen met gebakken aardappelen en biefstuk, en dan een Saromapuddinkje toe." Mejuffrouw M. Th. Fijen, Verschure (Werf). Maria Fijen heeft een mooi uitzicht op de Scheep- werf van Verschure aan de Zamenhofstraat. Ze had het erg druk, zodat wij bij stukjes en brokjes de antwoorden op de tien vragen te weten kwamen. Zestien jaar is ze en bijna één jaar I.H.C. ster. In haar hoekje met enkele plantjes en een kleurig prentje aan de muur, dat blijkens het onderschrift "vier zwarte pieten bij een rokende schoorsteen" moet voorstellen, doet mejuffrouw Fijen ook wel typewerk. Het telefoniste zijn vindt ze het leukst. "Het verveelt nooit". Lezen doet ze graag. Het liefst romannetjes. Daarnaast is ze erg actief in het korfballen. Aan deze sport doet ze veel, niet alleen om de ontspanning, maar vooral ook om wed strijden te winnen. Televisie kijken: "Wel eens; als ik thuis ben. De maandagavondfilms vind ik wel aardig. Maar verder, ach Houd je van muziek? "Ja, beat!" was het antwoord. Wat het lekkerste eten betreft, ging de voorkeur uit naar oosterse gerechten als nasi en bami. Mejuffrouw S. J. Kerstens, Gusto. Sinds 1 februari van dit jaar zit de 22 jarige Syja Kerstens achter de telefoon bij Gusto. Nieuwsgierig vroegen wij, waar de naam Syja vandaan komt. Mej. E. M. C. Timmer, Verschure (kantoor). Het kleine hokje, rechts van de ingang op de Meeuwenlaan, dat is het domein van de tele foniste van Verschure. 75

Het Zeskant | 1966 | | pagina 15