Mejuffrouw H. M. Vos, Oranjewerf. Op de deur staat "administratie" en erachter zit net terug van vacantie Gonda Vos, 22 jaar oud en nu ruim een jaar telefoniste van de Oranjewerf in Amsterdam-noord. Dat ze op de administratie zit, is niet zomaar. Naast de telefoon bedienen doet ze typewerk, tijdkaarten schrijven en andere administratieve werkjes. Een antwoord op de vraag over het aantrekkelijke van telefoniste zijn, kan ze, ook na wat nadenken, niet geven. Niets speciaals dus. Een hobby heeft ze niet, maar ze doet wel graag en veel aan de zeilsport. Géén wedstrijd zeilen, maar alleen voor het genoegen. Ook haar zojuist afgelopen va cantie had ze zeilend doorgebracht. Mejuffrouw Vos heeft vroeger een tijdje accordeon gespeeld maar nu luistert ze liever naar muziek, waarbij de gewone populaire muziek haar voorkeur geniet. Televisie kijken? "Niet zo vaak. Een show-tje vind ik wel aardig en ik hou ook wel van een beetje knokken in een t.v. programma." Mejuffrouw Vos vond het maar moeilijk antwoord te geven op de laatste vraag; maar tenslotte kwam er uit: een grote biefstuk! Mejuffrouw J. Rust, M.T.I. Delft. Een van de "I.H.C. dochters" is het M.T.I. in Delft, het Mineraal Technologisch Instituut. De telefoon wordt er bediend door Josette Rust, 21 jaar oud en ongeveer anderhalf jaar in onze dienst. Mede door het kleine kantoor heeft zij erg veel nevenwerkzaamheden te doen. Bezoekers ontvangen, telexen, typen, stencillen, postverzending, enz. Meestal is ze de laatste, die naar huis kan gaan en daarom moet zij er op letten, dat alle ramen dicht zijn. Het beroep van telefoniste trekt haar erg. Veel contacten met anderen en "je kunt zo gezellig kwebbelen". Mejuffrouw Rust leest veel en is kort geleden begonnen met een hobby: antiek verzamelen. "Ik heb nog niet veel hoor, wat kleine spulletjes. Gelukkig werkt hier iemand die mij wat helpt, vooral het leren wat écht is en wat niet". Vroeger heeft ze veel aan gymnastiek en volleyballen gedaan, maar tegenwoordig ontbreekt haar de tijd er voor. Haar muzikale voorkeur gaat uit naar pianomuziek van Chopin, en naar volksliedjes zoals Nina en Frederik en Ester Ofarim ten gehore brengen. Ze heeft verschillende platen. Televisie kijken? "Wel eens, ik ben er niet gek op. Er is zo weinig. Wel in teressant vind ik documentaires over landen of streken waar je maar weinig van af weet. Ja, en naar Flipper kijk ik altijd!" Wat het eten betreft: "Ik hou van alles wat lekker is. Maar vooral van macaroni, zoals mijn moeder die klaar maakt. Heerlijk!" Dit korte interview had plaats om kwart over vijf, dus u kunt begrijpen dat Uw verslaggever na deze met veel over tuiging gebrachte opmerking een reuze honger kreeg! Mej. P. C. W. Th. M. Neijenhuisen, D.M.N. Midden in de bollenstreek staat de D.M.N. De Machinefabriek Noordwijkerhout. Telefoniste is de 18 jarige Nelly Neijenhuisen. Ze doet het werk nu bijna twee jaar en het bevalt haar best. "Het is afwisselend en het brengt je in contact met vele mensen". Naast de telefoon bedienen doet Mejuffrouw Neijenhuisen typewerk, loketdienst en koffie en thee verzorgen voor de directie, om enkele van de "nevenactiviteiten" te noemen. Hobbies? Sigarenbandjes sparen, en sinds kort, het verzamelen van speldjes, voor namelijk van relaties van de D.M.N. Zwemmen doet mejuffrouw Neijenhuisen graag en handballen vindt ze ook erg leuk. Wat de muziek betreft zijn er twee takken waarin ze actief is. Pianospelen, het liefst klassiek en dan bij voorkeur werken van Chopin. Daarnaast zingen, zowel in een koor als in een showgroepje. Met het groepje zingt ze populaire wijsjes, zoals b.v. bekende songs uit de West Side Story. "O, ja operettemuziek vind ik ook erg mooi." Televisie kijken? "Niet zo vaak. Graag operettes en shows. En Flipper! Vooral dus de leuke, gezellige programma's." Het antwoord op de vraag over het lekkere eten kregen wij niet direct. Na enig denken zei ze: "Slaatjes, vooral om de tomaten en de komkommer. En ook kreeft- cocktail". Mejuffrouw M. J. H. Lemmens, Gusto Geleen. In het verre Geleen u hebt er niet lang ge leden in Het Zeskant over kunnen lezen zetelt ook een stuk I.H.C.: Gusto Geleen. Ongeveer drie maanden in dienst is de 19 jarige Marianne Lemmens. Zij is de enige I.H.C. ster, die wij per telefoon interviewden! Omdat Gusto Geleen maar een klein kantoor heeft, doet mejuffrouw Lemmens er veel werk bij, zoals typewerk, helpen bij de administratie, bezoekers ontvangen, e.d. Telefoniste zijn vindt ze "harstikke leuk" vooral om het contact met anderen. Een speciale hobby heeft ze niet, maar als gidsenleidster besteedt ze veel tijd aan jeugdwerk. Zwemmen doet ze graag en verder wandelen en fietsen. Wat de muziek betreft gaat haar belangstelling vooral uit naar de moderne klassie ke muziek. Met haar kun je dus praten over componisten-van-nu als Ton de Leeuw en composities-van-nu als b.v. "Orestes". Ze luistert ook graag naar operette muziek en naar Harry Belafonte. Televisie? "Ja, ik kijk wel, maar er is niet veel meer aan. Met altijd maar de t.v. aan gaat de gezelligheid het huis uit. Het liefst zie ik politiefilms". Wetende, hoe de meesten er over denken, die ook buitenlandse t.v. programma's kunnen ont vangen, verbaasde het ons niet te horen dat de Duitse t.v. programma's veel leuker zijn. "Nederlandse programma's zijn zo flauw! "vindt mej. Lemmens. De vraag wat ze het liefst eet werd zonder aarzelen beantwoord: friten! 76

Het Zeskant | 1966 | | pagina 16