Het is de morgen van 8 juli. De post komt op mijn bureau en het eerste wat ik er uit vis is een brief van "Bemetei". Pure nieuwsgierigheid natuurlijk, omdat ook ik al een paar weken in spanning leef: hoe zouden onze zeven examenkandidaten het gemaakt hebben? Met bevende handen werd dus de envelop opengemaakt en... maar goed dat ik een leuning aan mijn stoel had, want ik was beslist met brief en ai over de grond ge gaan. Van de zeven kandidaten waren er dan ook zeven geslaagd, waaraan twee bo vendien voor het uitgebreid examen; dat is wel om van te schrikken, zeker als je zoiets nog niet eerder hebt meegemaakt! Honderd procent geslaagden, wie had dat ooit kunnen dromen? Natuurlijk heb ik direct groot alarm ge slagen. Ze moeten op het bedrijf minstens gedacht hebben: "Die heeft beslist een tik van de bekende molen gekregen". De bedrijfsleiding werd als eerste van het heuglijke feit in kennis gesteld. Het gevolg was, dat de geslaagden direct op het directiekantoor werden ontboden, te zamen met hun leraar, de heer Maessen en de hoofdbaas van de fabriek, de heer van der Pas. Deze laatste kon met recht en reden glunderen, omdat zijn bezetting in de fabriek hierdoor met zeven man kon worden vergroot. De heer Wouters bood, mede namens de directie, als eerste zijn gelukwensen aan met dit behaalde resultaat. Hij memoreer de, dat dit de eerste maal in de geschie denis van de leerschool in Geleen is, dat een dergelijk eclatant succes is bereikt. Een bijzondere felicitatie richtte hij tot de heer Maessen, die de jongen op zo'n succesvolle wijze heeft klaargestoomd. Daarna verklaarde hij dat hier beslist op gedronken moest worden en bood het ge zelschap koffie met koek aan. Na een gezellig praatje en vele goede raadge vingen voor de toekomst ging ieder weer zijns weegs. De gelukkigen waren: M. Akkermans (met uitgebreid examen), L. Baggen, G. Bouchez, C. Eijk, H. Extra, L. Gelissen en W. Munsters (met uitge breid examen) en de schrijver van dit stukje, die wel geen examen heeft ge daan, maar wei heel blij is met dit resul taat. Vandaar ook op deze manier: Proficiat jongen! Proficiat heer Maessen! Proficiat Gusto Geleen! met dit fijne succes. L.A.K. (0) 39

Het Zeskant | 1966 | | pagina 7