'Boodschappen, bioscoop, en botsautootjes' 'IJzeren gordijn' C. M. van Wassenaar: K. H. Schafer: Vorig jaar waren we met vakantie in Oos tenrijk. Omdat we plannen hebben ons aan het einde van het jaar te gaan verloven, wilden we dit keer een beetje zuinig zijn en bleven we thuis. Het weer was ver schrikkelijk slecht. De eerste week zijn we in bijna alle winkels van Rotterdam geweest en hebben daar potten en pan nen, lakens en slopen gekocht. Om de dagen te vullen gingen we naar de bios coop. Ook waren we een dagje in Am sterdam, maar persoonlijk vind ik Rotter dam toch véél gezelliger. De rondvaart bijvoorbeeld viel mij bar tegen en die oude geveltjes deden mij ook niet veel. In de tweede week zijn we een dagje naar Ant werpen geweest. De markt is er groot en heel gezellig. Er waren veel leuke dieren, jonge hondjes en poesjes en zelfs een aapje. Er was een heel klein wit hondje met allemaal krulletjes en van die droe vige bruine oogjes. Dat had ik zo wel mee willen nemen! Hoewel het zondag was waren de mees te winkels open. En je hebt er een hele boel van die rare cafétjes We zijn ook een dagje naar Scheveningen geweest. De pier was erg leuk. Ook ben ik in de botsautootjes geweest. Alleen, want mijn a.s. verloofde wilde een foto van me maken. Er zaten allemaal kleine kinderen in de wagentjes en die konden i het véél beter dan ik. Iedere keer dat ze tegen mij aanbotsten schoot ik met mijn knie tegen een rand. Toen ik uitstapte zat mijn knie helemaal onder het bloed, er zat een diepe wond in. Ik ben nogal kleinzerig en huilde tranen met tuiten. Er werd snel een groot verband om gebonden. Drie dagen heb ik hele- I maal niet kunnen lopen en moest ik met mijn been op een stoel zitten. Mijn moeder heeft me wel verwend, maar het was toch jammer. Eén troost heb ik: ik krijg nog I drie dagen terug voor mijn stijve been!! In Ceskybrod, een plaatsje 30 kilometer van Praag, woont een Tsjechische vriend die ik in de oorlog in Oostenrijk heb leren kennen. leder jaar omstreeks de jaarwisseling schrijven we elkaar nog en tijdens de va kanties sturen we ansichtkaarten. Maar éénentwintig jaar lang hadden wij elkaar niet meer gezien. Dit jaar hebben wij hem en zijn vrouw daarom gevraagd naar Holland te komen. Toen bleek dat het voor hen niet moge lijk was een visum te verkrijgen, besloten mijn vrouw en ik dan zelf de reis achter het IJzeren Gordijn te ondernemen. Onze visa waren in twee dagen in orde en eind mei begonnen wij onze reis 's morgens om vier uur. Over de autobahn ging het bijzonder vlot en de 800 kilometer tot aan de grens waren gauw afgelegd. Hier kregen wij echter drie uur oponthoud, zo dat het al donker was toen we in Praag aankwamen. Na veel dwalen ontmoetten wij gelukkig een behulpzame motorrijder, die ons in twintig minuten door de stad loodste. We zijn er nog verschillende malen teruggeweest. Deze prachtige stad is, net als de andere steden die wij be zochten, niet modern, maar vol met be zienswaardigheden uit vroeger jaren. On voorstelbaar mooi was bijvoorbeeld het Nationaal Theater met al zijn muurschilde ringen, beelden en kristallen luchters: een paleis! Wij hebben daar de opera "Die verkaufte Braut" gezien. Ook hebben wij het "Laterna Magika" bezocht, een com binatie van drie filmdoeken met een to neel. Wij zagen "Hoffmann's Erzahlung en", met levende artisten tegen gefilmde achtergronden. Dit is uniek in de wereld en van een ongelofelijke schoonheid. 50 (0)

Het Zeskant | 1966 | | pagina 10