Opknapbeurt Varen en vissen C. A. Gerrets: J. Lemson. Mijn vrouw en ik zijn maar één dagje weg geweest. In de stromende regen hebben we een vraagtekenreis meegemaakt, die tot aan de Duitse grens voerde. Hoewel de stemming door het slechte weer niet erg uitbundig was, is het toch een leuke tocht geworden. Sinds kort hebben wij een huis! De rest van de vakantie hebben wij dan ook ge bruikt om het helemaal op te knappen. We zijn aan het schilderen, behangen en witten geweest en we hebben ook de vloerbedekking, overgordijnen, vitrage en dergelijke gekocht en in orde gebracht. Onze meubelen hadden we al, die ston den ergens opgeslagen. Ons huis is nu helemaal voor elkaar, het is prachtig mooi en we wonen bijzonder naar ons zin. Ik vind dan ook dat ik mijn vakantie bijzon der goed heb kunnen benutten. Volgend jaar? Mijn vrouw zou graag met een reisgezelschap een tocht van twee weken naar Oostenrijk of zo willen maken. Maar het inrichten van het huis heeft ons veel geld gekost en wij weten dus nog niet precies wat we volgend jaar kunnen doen. Wij zijn de laatste twee weken van Juli op vakantie geweest en hebben wat het weer betreft van alles gehad, behalve sneeuw! Gezellig was het wel; het was een watersportvakantie en watersporters zijn meestal gezellige mensen Met twee motorboten en een B.M. trok ken we via de Hollandse IJssel en Uit hoorn naar Hilversum en daarna naar de Loosdrechtse plassen. Later kwam er nog een derde motorboot bij, zodat we met een heel gezelschap waren. Allemaal fa milie of aanstaande familie, achttien man sterk. Ook hadden we nog een hond aan boord. We sliepen in de boten. Overdag waren we meestal op de eilanden die in de plassen liggen en brachten de tijd door met zwemmen en vissen. Er werd veel gevan gen, vooral veel klein goed, wat allemaal weer overboord werd gezet. Behalve de paling, die gestoofd buitenge woon goed smaakte. We hebben een keer verschrikkelijk gelachen toen een van ons zijn werphengel even uit handen had ge geven en kort daarna werd teruggeroepen omdat hij beet had. Het moest wel een kanjer zijn, want de hengel stond volko men krom. Hij liet dan ook onmiddellijk een schepnet aanrukken. Eindelijk kwam de vangst boven water: een grote met lood verzwaarde kartonnen goudvisI Mijn vader haalde toevalig eens een bril op met heel dikke glazen. De verliezer moet het daar midden op de plas zonder bril beslist moeilijk hebben gehad. Ondanks het slechte weer hebben we een fijne tijd gehad en als ik de kans krijg ga ik volgend jaar vast en zeker weer mee.

Het Zeskant | 1966 | | pagina 12