VAKANTIE BESTEDING 1966 J. Olde Monnikhof: 'REGEN EN WILDBRATEN' Nu de vakantie voor vrijwel iedereen van ons weer achter de rug is, zijn wij bij verschillende van onze collega's eens gaan horen hoe zij hun vrije tijd hadden besteed. Wij kregen verhalen over mooi en slecht weer, over leuke en minder leuke erva ringen, maar in ieder geval had men voldoende energie opgedaan om de werk zaamheden weer met frisse moed aan te pakken. Omdat we vooral véél wilden gaan zwem men hadden wij dit jaar een zomerhuisje gehuurd aan het strand van Oostvoorne. Mijn vrouw had ter ere van deze gelegen heid nog een extra mooi badpak gekocht, maar zij heeft het zelfs niet aangehad. Door de stromende regen vielen name lijk al onze plannen in het water. Toch gingen we er iedere dag op uit. Zelfs met windkracht zeven maakten we nog grote strandwandelingen, soms wel van een ki lometer of veertien. En als de zon maar even scheen speelden we "jeu de bou les". Een lichtpunt vormden twee voetbalwed strijden voor de wereldkampioenschap pen, die we in een afgestampt recreatie zaaltje op het televisiescherm konden vol gen. Maar na vijf dagen stromende regen heb ben we toch onze spullen maar gepakt. Wij zijn toen gaan informeren of er er gens in Europa nog een plaatsje was waar de zon wél scheen. We hoorden van een vriend dat hij in het Frankenwald prachtig weer had... en... dat het er goedkoop en bijzonder mooi was. Vol goede moed zijn we op stap gegaan. Alleen regende het nu zó hard, dat zelfs overdag de grote lichten van de auto aan moesten. Mist kregen we ook nog, zo erg zelfs dat we over het laatste stuk van 80 km. vijf uur hebben gereden. Schwarzenbach, vlak bij de Tjechische grens, zou voor veertien dagen ons bivak zijn. Het was er inder daad prachtig. We gingen 's nachts in de onafzienbare bossen ergens met de auto staan en deden de grote lichten aan in de hoop zo reeën te kunnen zien. Met de koplampen van de auto lukte dit niet, wél met een doodgewone zaklantaarn. Dikwijls zochten we ook paddestoelen. Door het vochtige weer waren er grote velden met de prachtigste exemplaren. Hollanders waren er in die omgeving niet, wel veel Berlijners. Het eten was er goed en goedkoop: voor een paar kwartjes kon je gebakken of gekookte forel kopen en voor vier mark had je een portie "wild- braten", wild zwijn of ree, dat je beslist niet opkon. Alleen, het regende van 's morgens vroeg tot 's avond laat en na zeven dagen kre gen wij er genoeg van. Op de terugweg kwamen we in Kirsfeld en daar scheen warempel de zon. Een hotel was gauw gevonden en die avond vierden we uitgebreid kermis. De volgende dag echter viel de regen weer bij bakken uit de hemel. Toen zijn we écht naar huis gegaan (Wij waren dit keer met twee van onze zonen op vakantie. De twee oudsten wa ren in een oude eend van 250,drie weken naar Zweden geweest. Ze hadden er schitterend weer, zo'n 30 a 35 graden, en kwamen als nikkers terug (0) 49

Het Zeskant | 1966 | | pagina 9