VEEL I.H.C. OP EEN PLAATJE TWEEDE „VAC-VAC" AFGELEVERD Letterlijk en figuurlijk onder de rook van de Hoogovens wist een van onze fotografen dit plaatje te schieten. De bij Verschure gebouwde diesel-hydraulische 600 I emmermolen Bever wijk 4 was bezig met een moeilijk karwei, het wegbaggeren van een door chemische afval stoffen verharde schelpen- en zandlaag. De brok stukken werden afgevoerd naar een plek bij de Noorderpier, o.a. in "onze Omnibarge". Links op de foto ziet u de eerste constructies van Hoogoven Vl-in-aanbouw, een werk waarbij Gusto Staalbouw ten nauwste is betrokken. Prinsjesdag 1966. Heel toepasselijk fel oranje geschilderd ligt aan de wal bij Smit Kinderdijk een acht meter lange ketel, met enige appara tuur er op en er aan waar onder een kastje met bedieningsknoppen en enkele meters. Een zware deur sluit het ene uiteinde van de ketel af. Deze "vreemde vogel" op de werf is de tweede "Vac-Vac" installatie, die door de machinefa briek van Smit Kinderdijk is gebouwd. Met scheepsbouw heeft de "Vac-Vac" niets te ma ken, wèl met het impregneren van hout spe ciaal voor de woningbouw waardoor het beter houdbaar wordt. De naam "Vac-Vac" is afge leid van "dubbel-vacuum-behandeling", zoals dit in Engeland ontwikkelde systeem wordt ge noemd. In juni van dit jaar werd de eerste, door Smit- Kinderdijk in licentie gebouwde, "Vac-Vac" in stallatie bij een timmerfabriek in Gouda in ge bruik genomen. De tweede installatie die, oranje en wel, op Prinsjesdag werd beproefd, is inmid dels naar een bedrijf in Vianen verscheept. Een derde installatie, die nog in de maak is krijgt Friesland als bestemming. In een volgend nummer hopen wij U over dit Smit Kinderdijk produkt meer te vertellen. 90

Het Zeskant | 1966 | | pagina 10