liet zeskant VLAGGESCHIP VAN DE INHOUD algemeen gedeelte BIJ DE VOORPAGINA De werkboot van de Witte Zee, de nieuwste aanwinst van de vloot van L. Smit Co's In ternationale Sleepdienst gaat te water in haar eigen scha duwbeeld. Het verhaal over de eerste tocht van deze 9000 pk-er vindt U op de achterpagina. P. C. S. van Hattem, vlaggeschip van de HAM 86 Emmermolen Namur tewater gelaten 88 Een booreiland voor Rusland89 Veel I.H.C. op een plaatje90 Tweede ,,Vac-Vac" afgeleverd 90 Lezen voor het gebruik van normen 91 De juiste manier van „honen"91 De Witte Zee in haar element92 Twee door ons gebouwde schepen hebben de afgelopen maand in het centrum van de belangstelling gestaan. De sleepboot Witte Zee waarover U elders in dit num mer meer kunt lezen en de sleepzuiger P. C. S. van Hattem. Dit schip in vele krantenartikelen aangeduid als het "modernste ter wereld" werd eind augustus en begin september beproefd. Aan pier no 22 in Den Helder was de witgrijze sleepzuiger met oranjerode sloepen een opvallende verschijning tussen het vele grijs van onze oorlogsbodems. Onder wisselende weersomstandigheden wist U dat een reserve zuigkop een prachtige schuilplaats biedt tegen de regen? werden de verschillende proeven gehouden. Daartoe behoorde ook het buitenboord draaien van de "boom" aan SB zijde. "Net een torpedolanceerbuis", merkte iemand op. Gelukkig voor de in de buurt oefenende mijnenvegers kwam er alleen een zand-water mengsel uit! Terug aan de werf werd het "technische verlanglijstje" van de klant afgewerkt en gingen de schilders rond om de P. C. S. van Hattem piekfijn in orde te maken voor haar entree- in-de-wereld. Op 13 september koos de sleepzuiger ligplaats aan de Parkhaven in Rotterdam, al vaker het decor waarvoor schepen zich presenteren. Rond het middag uur beklommen talloze journalisten de moderne "statietrap" om als gasten van I.H.C. en H.A.M. met het schip kennis te maken. Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Rotterdam. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsleden van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Redacteuren: W. C. Boer (De Klop), R. Gebhard (I.H.C.), J. Koutstaal (Smit Kinderdijk), R. Lafèbre (Verschure), A. L. van der Meer (Werf Gusto), A. Priester (I.H.C.). REDACTIE ADRES: I.H.C. HOLLAND, Marconistraat 2, Postbus 6141, Rotterdam. 86

Het Zeskant | 1966 | | pagina 2