4' UITSTAPJE I.H.C.-PERSONEEL I.H.C.-BEAVER N.V. OPGERICHT BELANGRIJKE OPDRACHT VAN DE OLIE-INDUSTRIE Wederom hebben wij opdracht gekregen tot de bouw van een booreiland. De opdrachtgeefster is de Nederlandse Zee- boormaatschappij N.V. (Sea Drilling Nether lands). Het vijfkantige ponton van dit eiland, dat door I.H.C. Holland is ontworpen, zal, compleet met de accommodatie en de boorinstallatie, door de R.D.M. worden gebouwd en afgewerkt. I.H.C. Holland zal de vijf draagpalen, die 92 me ter lang worden, de bokken om de palen, het gepatenteerde Gusto hydraulische vijzelsysteem en de gehele besturing ervan zelf leveren en bij de R.D.M. monteren. Het is het zevende hefeiland, dat volgens een door I.H.C. Holland gemaakt ontwerp wordt ge bouwd. De oplevering zal in december 1967 plaats moe ten vinden. Op Zaterdag 1 Oktober is het personeel van het I.H.C.-kantoor Rotterdam een dag uit geweest. Nadat degenen die in Rotterdam wonen, waren opgehaald, werden de Hagenaars „ingeladen" en vertrok men richting Amsterdam, waar eerst een bezoek werd gebracht aan werf Verschure en de Oranjewerf. Na door de directie verwelkomd te zijn, werd het gezelschap over de beide werven rondgeleid door de heren Donkers, Nagel, v.d. Nieuwenhuijsen, v. Ooijen en Koutstaal. De lunch werd hierna in Amsterdam gebruikt, vervolgens vertrok men in de richting van Bennebroek, waar een bezoek werd gebracht aan de Linnaeushof. Hier kon men zich vermaken op de midget-golf-baan, de water-scooters of in de speeltuin. Er waren zelfs twee mensen, die meenden dat ze in de waterscooter-vijver konden gaan zwemmen. Zij namen tenminste een (onvrijwillige) duik in deze vijver. Het gezelschap ging hierna naar Wijk aan Zee, om in hotel „Het Hoge Duin" te eten. De beide „drenkelingen" gingen per taxi naar Den Haag. Daar verkleedden zij zich. en gingen naar Wijk aan Zee, om precies op tijd terug te zijn voor het diner. Na afloop hiervan werd nog even gezellig nagepraat. Omstreeks kwart voor elf ver trok men uit Wijk aan Zee. De aankomst in Den Haag was om 24.00 uur. Hiermede was een eind gekomen aan een zeer geslaagd „dagje uit". Onlangs werd de naamloze vennootschap "I.H.C. Beaver N.V." opgericht. Hierin heeft I.H.C. Holland haar belangen in de Beaver-serie ondergebracht. In deze vennootschap nemen Conrad-Stork te Haarlem en I.H.C. Holland elk voor 50% deel. Conrad-Stork heeft, zoals bekend, jarenlang deel uitgemaakt van I.H.C. Holland, toen deze laatste nog een vennootschap onder firma was. I.H.C. Beaver N.V. houdt kantoor te Sliedrecht bij de N.V. De Klop. Tot directeuren zijn benoemd de heren A. J. C. Bax en ir. G. G. Biezeno, die hun functies van directeur bij N.V. De Klop, resp. Conrad-Stork, blijven uitoefenen. Tot commissarissen zijn be noemd de heren ir. W. van Beelen, lid van de raad van bestuur van de N.V. I.H.C. Hol land en ir. J. M. G. D. baron van Slingelandt, lid van de directie der V.M.F. (Stork- Werkspoor) te Amsterdam. De nieuwe vennootschap zal zich bezighouden met de produktie en verkoop van ge standaardiseerde cutterzuigers, die bekend zijn onder het gedeponeerd handels merk I.H.C. Beaver, typen Cub, Master en King, alsmede gestandaardiseerde onder delen en reservedelen daarvoor. 99

Het Zeskant | 1966 | | pagina 11