I.H.C. HOLLAND EN LAGERSMIT OP EUROPORT Lagersmit was onze buurman. Op deze stand trok de traag wentelende scheepsschroef, trek pleister voor de Sublime schroefaskokerafdich- ting alle aandacht. Daarnaast liet men zien, wat Lagersmit te bieden heeft op het gebied van kunststoffen, o.a. als slijtvaste bekleding van pomphuizen, lagers en gietwerk. Woensdag 9 november was het een extra drukke dag voor de mensen van onze stand. Gelijk met de tentoonstelling werd n.l. een congres gehou den. Op deze dag stonden de lezingen in het teken van het gebruik en de bouw van bagger- materieel. Bij de inleiding van Ir. Den Hartog wer den enkele I.H.C.-films getoond. Vóór en na de lezingen bezochten tal van I.H.C.-functiona rissen, relaties en klanten onze stand. Vijf dagen duurde de Europort-tentoonstelling. Vijf dagen was er grote belangstelling voor de stands van I.H.C. Holland en Lagersmit. Vraag dat maar aan de dames die onvermoei baar in de weer waren met koffie, drankjes en hapjes. En met een niet aflatende stroom van vuile kopjes en glazen! De standaardbaggerpomp voor een Giant-zuiger had veel belangstelling. Leken dachten dat dit toch wel de grootste pomp ter wereld zou moeten zijn. Wanneer dan werd verteld dat deze pomp een zuigdiameter van 600 mm bezit, en dat wij nu een zuiger bouwen met twee pompen van elk 1200 mm, dan was de verbazing compleet. Rechts het paneel waarop de activiteiten van het M.T.I. te zien zijn. Daarbij in het midden de sedimentatiemeter, waarmee in minder dan één minuut de korrelgrootte-verdeling van zand kan worden bepaald. Midden in de grote Eurohal van de R.A.I. in Amsterdam draaide, boven op een "super- spud", het handelsmerk van I.H.C. Holland. Het was vanuit elke hoek op de Europort tentoonstelling, die dit jaar voor het eerst niet in Rotterdam, maar in Amsterdam werd gehouden, zichtbaar. Er draaide nog meer op de I.H.C.-stand: een cutter en een lier. Deze waren te be dienen vanaf een "echt" bedieningspaneel van een I.H.C. Beaver Master cutter zuiger. Zowel grote als kleine mannen konden vaak niet van de knoppen en handles afblijven In een ruimte van 10 bij 15 meter had de ontwerper van onze stand kans gezien een aantal royale zitjes onder te brengen en er was zelfs een filmruimte. Voorts stond een groot aantal standaardprodukten opgesteld, vanaf kleine kogel- scharnieren tot een 900 mm sleepkop. Ook werden onderdelen van de Beaver- en Giant zuigers tentoongesteld. Een hoekje was ingericht om de activiteiten van ons laboratorium, het M.T.I. te Delft, te tonen. Zó stil was het op de Lagersmit-stand alleen in de nachtelijke uren. Overdag gonsde het hier van bedrijvigheid. Slijtvaste kunststofbekleding geeft ook houvast aan kleine voetjes. Dat zegt pappie tenminste. 108

Het Zeskant | 1966 | | pagina 12