UIT DE „BEAVER" WERELD PERSONEELS VERENIGING M.T.I. De Gauhati raffinaderij in Noonmati (India) betrekt water uit de drie kilometer verder liggende Brahmaputra. Dit gebeurt met behulp van een drijvend pompstation en een flexibele pijpleiding. Het ging goed tot november 1963, toen de loop van de rivier zich plotseling wijzigde en de hoofdstroom ruim een kilometer verder kwam te liggenHet gebied rond het pompstation slibde dicht, zodat vooral in de droge tijd de water voorziening van de raffinaderij gevaar liep. De Beaver Master Subha Lakshmi bracht redding, door het graven en openhouden van een verbindingskanaaltje tussen rivier en pompstation. De "FK 131" in het riet Uit Hongarije ontvingen wij foto's van de Beaver Master FK 131. De vanuit Neder land per trein verzonden "Hongaarse Beaver" moest vanaf het station Agard nog een stuk over de weg vervoerd worden naar de plaats van bestemming. Inmiddels is de Beaver in het Velencer-meer aan de slag gegaan, om dit meer beter geschikt te maken voor de recreatie (zwemmen en watersport). In hoofdzaak betekent dit: het cutteren van uitgestrekte rietvelden! Drie Master-boosters in Noord-Holland Voor het opspuiten van bouwgrond in het Noord-Hollandse Landsmeer is zand nodig, veel zand. Dit wordt met bakken aangevoerd en in het Noordhollands Kanaal gelost door een zuiger. Master-booster één, de Nieuwe Gouw, pompt het 1200 meter verder naar Master booster twéé, de Mark Gouw. Deze pompt het 1100 meter verder naar Masterbooster drie, de Gouw Zee. De stort ligt nóg een 100 meter verder. Op de foto: de Mark Gouw midden in het polderland. "Cub" nam de boot naar Indonesië Heel klein hangt het hoofdponton van de Cub Bintan in de takels van een machtige bok. In Amsterdam werd deze Beaver geladen in en op het Griekse m.s. Roula met als bestemming Kidjang op Bintan, een van de Indonesische eilanden ten zuiden van Singapore. Hier zal de Beaver Cub worden gebruikt bij een project tot winnen van bauxiet. Op zaterdag 10 juni vond, begunstigd door fraai weer, een puzzelrit voor auto's plaats, welke georganiseerd was door de onlangs opgerichte personeelsvereniging van het M.T.I. De route was ongeveer 65 km lang en voerde de deelnemers langs voor het merendeel zeer landelijke wegen door de omgeving van Delft. De opgave van de rit bestond uit drie delen, te weten een routebeschrijving, een traject dat gereden moest worden aan de hand van een aantal gefotografeerde situaties, en tenslotte een strip- kaart. Vooral dit laatste traject bleek verschillende deelnemers vele hoofdbrekens te bezorgen, hoewel uiteindelijk alle équipe's toch kans zagen tijdig de finish bij motel Hoornwijck te bereiken. Hier waren de beproevingen echter nog niet geheel achter de rug, want in een klasse mentsproef moesten de verschillende bestuurders nog hun kunnen tonen op het ge bied van afstand schatten. De opgave was namelijk om, achteruitrijdend, zo dicht mo gelijk bij een piket te stoppen waarbij deze piket echter niet geraakt mocht worden. Dat hierbij onder de nodige hilariteit soms opmerkelijke prestaties werden verricht behoeft natuurlijk geen betoog. Aan de rit werd deelgenomen door ongeveer 15 personeelsleden waarvan het meren deel vergezeld was door hun echtgenote. Zij vormden zeven équipe's. Tijdens de rit had iedere équipe een aantal vragen moeten beantwoorden, aan de hand waarvan een klassement kon worden opgemaakt. De eerste prijs werd veroverd door de équipe bestaande uit de heer en mevrouw Molenwijk, mej. Righarts, en de heer Jongepier, die op deze wijze enkele cadeau bonnen en een bloemenhulde rijker werden. De prijsuitreiking vond plaats tijdens een bijzonder gezellig etentje dat de deelnemers na afloop van de rit nog enige tijd in Hoornwijck bijeenhield. Concluderend kan gezegd worden dat door de ongeveer 25 aanwezigen teruggezien kan worden op een bijzonder geslaagde middag, en dat het bestuur ongetwijfeld aan leiding heeft nogmaals een dergelijke ralley te organiseren. 64

Het Zeskant | 1967 | | pagina 12