Baggermolen voor polen WERK AAN DE WiNKEL BIJ DE VOORPAGINA INHOUD algemeen gedeelte Had de hoofdmachinist van de sleepzuiger „Ourthe", Mees ter Matthijs, ondanks het zo merweer, tóch nog last van koude voeten? Werk aan de winkel58 Reisindrukken uit het verre Oosten 59 Strijd om nationale schaaktitel bij Smit-Bolnes61 Sleepzuiger „Ourthe" 62 Uit de Beaver" wereld64 Personeelsvereniging M.T.164 Het Staatszeebaggerbedrijf van Polen heeft ons opdracht gegeven voor de bouw van een diesel-elektrische emmermolen voor werkzaamheden in havens, kanalen en riviermondingen. Het baggervaartuig is zelfs geschikt om te werken in winterse om standigheden, waarbij de temperatuur tot 20 graden onder nul kan zakken! De 46 meter lange en 12 meter brede molen krijgt emmers met een inhoud van 835 liter. Gebaggerd kan worden tot op een diepte van 13 meter. Een hulpladder maakt het mogelijk de baggerdiepte te vergroten tot 19 meter. Wanneer de 835 liter emmers vervangen worden door emmers met een inhoud van 500 liter kan ook worden gewerkt in zeer zware grond. In het ponton bevinden zich de, gescheiden, motor- en generatorkamers. In totaal wordt op deze baggermolen een vermogen van ongeveer 1100 pk geïnstalleerd. Voor de bemanning van 18 koppen zijn er in het dekhuis tweepersoonshutten, eetzaal, keuken en was- en toiletruimten. De baggermolen zal door De Klop en Verschure samen worden gebouwd. Gezien de korte levertijd volgend jaar augustus moet de molen klaar zijn is in de komende maanden een goed samenspel tussen de "Sliedrechtse" en "Amsterdamse" I.H.C.ers noodzakelijk! Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Rotterdam. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsleden van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Redacteuren: W. C. Boer (De Klop), R. Gebhard (I.H.C.), J. Koutstaal (Smit Kinderdijk), A. L. van der Meer (Werf Gusto), P. J. Meijer (Verschure), A. Priester (I.H.C.). REDACTIE ADRES: I.H.C. HOLLAND, Marconistraat 2, Postbus 6141, Rotterdam. 58

Het Zeskant | 1967 | | pagina 2