WANDELSPORTVERENIGING „SMIT KINDERDIJK' ONBEZOLDIGDE OPSPORINGSAMBTENAREN? - Het leven van de Gusto directie-chauffeurs C. Schouten en A. Stou- tenberg gaat niet altijd over rozen en heeft ook wel eens zijn na delige kanten. Ze zijn altijd op pad weer of geen weer en moeten vaak op onregelmatige tijden werken. Gelukkig heeft een dergelijke baan ook zonnige kanten. Een van die zonzijden ontdekten wij al bladerend in de "Katholieke Illustratie" van 12 augustus j.l. Eerst dachten wij dat Luchthaven Schiphol onze chauffeurs hadden ingeschakeld als onbezoldigde opsporingsambtenaren; bij nauw keuriger bestudering van de foto bleek ons wel, dat het een mode plaat betrof. Kunt U nagaan hoe keurig onze chauffeurs er uitzien in hun onbe rispelijke grijze Gusto-uniformen! Heren, ga zo door. Laat alleen Uw veilige rijstijl er niet onder lijden... Foto: Katholieke Illustratie, Peike Reintjens. Maandag 24 juli stapten onze 21 lopers van de Wandelsportvereniging „Smit Kinderdijk" in de bus naar Nijmegen naar de 51e "vier daagse", voor 30 km, 40 km of 50 km per dag. De maandagmiddag werd besteed om de stad te bekijken en om zonnehoeden te ko pen die, naar later bleek, wel nodig waren. 's-Avonds hebben we in het "Goffert-sta- dion" de opening van de vierdaagse bijge woond. Het was een mooie vlag- en muziek- parade. Ook werden alle vlaggen gehesen en de volksliederen van de deelnemende 16 landen gezongen. De vlag van Israël zagen wij onder een daverende ovatie de mast in gaan. Na de vlaggeparade was het vlug naar "huis" en in bed, want dinsdag-morgen 4.00 uur was het al opstaan voor de start om 5.00 uur. Deze 1e marsdag voerde ons door de Be tuwe via Bemmel, Huissen naar Eist. Veel beek. Voor we daar de beroemde "zeven heuvelen" zouden "nemen", hebben we nog even gerust. Ook de zeven heuvels hebben we goed genomen. Velen zijn het er over eens, dat dit één van de mooiste stukken van de vierdaagse is. De laatste dag werd in sneltreinvaart vol bracht. Hitte en moeheid trotserend, kwa men onze deelnemers lachend tussen de duizenden toeschouwers Nijmegen binnen om de bloemenhulde en ovaties in ontvangst te nemen. Aan de finish werd ons het welver diende kruisje opgespeld. Onze wandel sporters hebben in de straten van Nijmegen een goede indruk achtergelaten. Het publiek heeft overal vrolijk meegezongen en geklapt. Aan de finish een zucht, maar ook stemmen jammer dat het weer voorbij is. Na het vierdaagse kruis te hebben gehaald, gingen allen vlug naar het pension om zich op te maken voor het "feest". mensen verzorgden ons van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. 's Avonds was de avond van de Kinderdijk. Om precies half acht kwamen de seniorle den de werf oplopen. Nadat er enkele foto's gemaakt waren, gingen allen naar de canti- ne. Hier waren enkele genodigden, waaron der Burgemeester Nieborg van Nieuw-Lek- kerland. Helaas waren de directie en personeels chefs verhinderd. Onder het genot van een kop koffie werden de vierdaagselopers toegesproken door bur gemeester Nieborg, die de vierdaagse-lo- pers van harte feliciteerde. Hij zei onder meer, dat hij zelf zo graag eens mee zou wil len lopen, maar dat hij bang was voor zijn voeten. Verder werd nog het woord gevoerd door dhr. Lodder namens personeelszaken. Twee leden kregen een extra hulde, omdat zij al 5 x de vierdaagse met succes volbracht mensen waren bij de start al present. Prins Claus liep werkelijk mee. Dat de afstanden niet meevielen, kwam de 1e dag al uit. Veel deelnemers moesten de strijd staken, waaronder ook een van ons, doordat de blarenplaag ook hem niet ontzag. De tweede dag ging het onder drukkende hitte, via een omweg naar Wychen. Ook hier was het gezellig druk. De derde dag was het de dag van Groes- beek.Voor velen de zwaarste dag. Het was zeer warm, maar we raakten er aan gewend. Via Malden en Mook kwamen we in Groes- Na vier dagen prestatie leveren kwam de dag van de huldiging. Om 10.00 uur zaterdag 's-morgens gingen we met de andere deelnemers(sters) van de D.W.F. naar Dordrecht. Na hier een rondje te hebben gewandeld (ja werkelijk), kwamen we in het Phil gebouw, waar de voorzitter van de Dordrechtse Wandelsport Federatie en een wethouder van de Gemeente Dor drecht ons toespraken. Ook werden hier de E.H.B.O.-ers gehuldigd, die meegegaan wa ren om de (vele) blaren te prikken. Deze hadden. Dit waren Mevr. Bakker en haarj zoon J. R. Bakker uit Sliedrecht. Zij ontvingen uit handen van de 2e voorzit ter een blijvende herinnering. Extra in de bloemetjes hebben we gezet dhr en mevr. Spies uit Nijmegen, die voor 14 var onze leden gezorgd hebben. De rest van de avond hebben we nog ge zellig gepraat, gezongen en wat gedanst. Een mooie afsluiting van een prettige weel en de afspraken voor de 52e vierdaagse zijn daar al gemaakt.

Het Zeskant | 1967 | | pagina 12