i' IN MEM0RIAM <"i JEUGDIGE WERKNEMERS VAN DE KLOP VOOR DE TWEEDE MAAL OP STAP BX - De tweede zomerreis van de jongeren van De Klop voerde ditmaal naar de Scheepsschroevenfabriek Lips N.V. te Drunen, terwijl bo vendien een bezoek gebracht werd aan het Oorlogsmuseum te Overloon. Eén van de deelnemers aan deze tocht, die zich "de Bij rijder" noemt, maakte hiervan het volgende opstel: Vrijdag 25 augustus Om half acht vertrokken wij vanaf het Wink- lerplein. Het weer zat niet erg mee, want 't was flink mistig. Later op de dag trok die echter weer op. Zoals gewoonlijk reden we eerst op de koffie aan, die we in "de Brug" te Helmond geserveerd kre gen. Vervolgens gingen we op Overloon aan, waar een bezoek werd gebracht aan het Oorlogsmuseum. Jammer genoeg moesten we tegen twaalf uur weer weg, want onze magen begonnen te knorren en vóór het eten moesten we eerst nog naar Drunen rijden. In restaurant "De Hunen" hebben we toen heerlijk gegeten, waarna we op excursie gingen naar de schroevenfabriek van Lips. Na aankomst werd ons daar eerst iets verteld over de verstelbare schroef, waarvan een model was opgesteld. Daarna werden we rondgeleid door de gieterij, slijperij, mechanische bewerking en meetcentrum. Man, man, wat er al niet komt kijken eer een geheel afgewerkte schroef te voorschijn komt. Wat we niet verwacht hadden hier te vinden was een complete be- tonfabriek. Door het transport over de terreinen van Lips met een "schroefje" van zo'n 30 ton kwamen er nog al eens verzakkingen voor. In eigen beheer zijn toen zware betontegels gemaakt om het terrein te verharden. Ook van andere zijde toonde men hiervoor belangstelling. Zodoende groeide de klantenkring en dus ook de produktie. We hebben heel wat tijd in dit interessante bedrijf doorgebracht. Na het afscheid reden we door het prachtige brabantse landschap naar Den Bosch, waar in het ons welbekende restaurant "De Post zegel" de warme maaltijd wachtte. Hierna ging het huiswaarts en tegen negen uur kwam het Winklerplein weer in zicht. Namens alle deelnemers vanaf deze plaats hartelijk dank aan de leiders, de directie en niet te vergeten onze chauffeur. De Bijrijder M. OUWENS Op 12 juli is nog vrij plotseling overleden onze aanbouwer/afbouwer uit Slikkerveer, de heer M. Ouwens. De heer Ouwens heeft bijna 26 jaar lang zijn beste krachten aan ons bedrijf gegeven. Onnodig te zeggen dat hij zich in die periode mede door zijn collegialiteit en vakmanschap een aparte plaats in onze bedrijfsgemeen- schap had verworven. Onze gedachten gaan in het bijzonder uit naar zijn vrouw en kinderen, die wij van ganser harte alle kracht toewensen dit smartelijke verlies te dragen. N. H. Conijn D. WINSVEEN Na een langdurig ziekbed is op 25 juli j.l. overleden onze 57-jarige trans porteur van de afdeling Apparatenbouw, de heer D. Winsveen. Wij hebben de heer Winsveen in de bijna 14 jaar, die hij bij ons bedrijf in dienst is geweest, leren kennen als een goed en prettig collega en een harde werker. Zijn bericht van overlijden was voor ons dan ook een zware slag. Zijn vrouw en kinderen wensen wij van harte alle kracht toe, dit voor hen zo smartelijke verlies te dragen. G. P. A. van Wieringen Ing. D. H. LICHT Zaterdag 9 september 1967 bereikte ons in de vroege morgen het ont stellende bericht, dat onze heer Licht de immer ongelijke strijd had moeten opgeven. Ontstellend, omdat hij slechts 54 jaar oud mocht worden. Veel te jong, naar onze menselijke gevoelens. Wij hebben in hem een van die getrouwen verloren, die zo moeilijk te missen zijn. Door zijn eenvoud, onkreukbaarheid en volledige toewijding aan zijn werk werd hij door een ieder gerespecteerd. In zijn funktie als kassier waren deze kwaliteiten onontbeerlijk: hij heeft ze waar gemaakt. Zoals hij in zijn werk was, was hij in zijn gezin. Een toegewijd man en vader. Mogen zijn vrouw en kinderen uit de liefde en toewijding die hij de zijnen heeft gegeven de kracht en troost putten die zij zozeer behoeven. M. van Iperen M DEN HELD Met diepe verslagenheid namen wij kennis van het bericht, dat na een langdurig ziekbed op 23 september de heer M. den Held was overleden. De heer Den Held is slechts 46 jaar oud geworden. Hij heeft ruim 30 jaar bij ons gewerkt als lasser en tijdens die lange periode hebben wij hem als collega en vakman leren kennen en waarderen. Zijn heengaan laat een lege plaats in onze bedrijfsgemeenschap achter Wij begrijpen daarom des te meer welke zware slag zijn gezin heeft ge troffen en wensen zijn vrouw en kinderen van harte alle sterkte toe. G. P. A. van Wieringen, Ing.

Het Zeskant | 1967 | | pagina 14