JUBILEA 25 JAAR BIJ GUSTO Als iemand de geschiedenis van I.H.C. Holland van het begin af aan heeft meegemaakt, dan is dat wel de heer C. H. van Looij. Op 1 september 1927 trad hij als correspondent in dienst van Werf Conrad te Haarlem. In 1932 kwam "de grote verhuizing", toen Stork Hijsch uit Hengelo overkwam en de werkgever van de heer Van Looij Conrad-Stork ging heten. In augustus 1944 begon I.H.C. Holland zijn bestaan. Vanaf het eerste moment heeft de heer Van Looij het bureau I.H.C. Holland geleid, eerst vanuit Haarlem, na 1945 in enkele vertrekken bij de Billiton maatschappij in Den Haag. Van daaruit werd verhuisd naar de villa aan de Verlengde Tolweg. Na de fusie verhuisde de heer Van Looij met zijn staf naar Rotterdam om daar zijn werkzaamheden voort te zetten als hoofd van de Commerciële afdeling van I.H.C. Holland N.V. Voor zijn vele verdiensten werd de heer Van Looij op 16 november j.l. gehuldigd door de Raad van Bestuur. Daarbij overhandigde de heer H. J. A. M. Smulders de jubilaris een prachtige antieke koperen vijzel met stamper. Een van de hobby's van de heer Van Looij werd duidelijk, toen het bureau-personeel een standaardwerk over oude klokken aanbood. 's Avonds werd een receptie gehouden in het Parkhotel in Rotter dam, waar meer dan honderd vrienden en relaties voor een gezel lige sfeer zorgden. Geschenken ondersteunden hun goede wensen. Dat daarbij de charmante echtgenote van de jubilaris niet vergeten werd, is vanzelfsprekend. Wij hopen dat I.H.C. Holland nog geruime tijd zal mogen profiteren van de grote ervaring en kennis van de heer C. H. van Looij. 25 oktober: De heren C. van Aaken, W. Kramer en J. W. Rook, allen van de afdeling Scheepsbouw. De heer N. H. Conijn sprak de ju bilarissen toe en overhandigde hen de geschenken. Onder het ge- not van een kop koffie werd herinnerd aan 25 jaar geleden toen de "broekjes" bij Gusto binnenstapten. Wij hopen dat zij nog vele I schepen mogen zien glijden. 26 oktober: Alweer scheepsbouwers in jubileumkledij. Het zijn de Heren H. P. Badoux, J. K. Rook, J. A. van der Stel en J. M. Tempel man. Jubileum-directeur F. E. M. Smulders bracht de dank van de onderneming onder woorden en overhandigde geschenken. Onze felicitaties aan deze stalen scheepsbouwers. Gezondheid!, nog jaren lang!

Het Zeskant | 1967 | | pagina 12