De redactie heeft ons aangekondigd als iemand, die de I.H.C.- personeelsmededelingen met Argus-ogen zou bekijken. Daarom houdt Argus ook een wakend oog op Het Zeskant. De redactie is vorige maand niet helemaal eerlijk geweest in het ar tikel over de mini-sleepzuiginstallatie in de suikerfabriek. Op bladzijde 98 staat "Na het probleem zorgvuldig te hebben be studeerd, zorgde I.H.C. Holland voor een unieke oplossing". Dat nu is te veel op eigen borst kloppen! Het probleem is indertijd bij onze vroegere I.H.C. partner, Conrad-Stork in Haarlem, op tafel gelegd. Daar is men aan het piekeren gegaan. De I.H.C. Beaver heeft de oplossing vervolgens uitgevoerd. Zó zit dat en niet anders. De prijs voor de langste en ingewikkeldste zin gaat deze maand naar het Smit Nieuws. De voor de "Bemetel" diploma's geslaagde jon gens van de leerscholen kregen behalve het diploma een spaar bankboekje. Dan lezen wij: "Willen zij, die zo'n boekje ontvingen, er aan denken, dat van het nu ingeschreven eindbedrag, het ge deelte, dat verkregen is als beloning voor proefwerkstukken, kan worden verdubbeld, als na 5 jaar na het behalen van het diploma kan worden aangetoond, dat dit bedrag nog ongewijzigd aanwezig is." De rente kan dus elk jaar worden verbrast, jongelui... Smit Nieuws van 3 november: "De nieuwe stafzagerij is voltooid en het stafmateriaal is samengevoegd". En alle kinderen maar den ken dat St. Nicolaas zijn staf mee uit Spanje nam. Weer een illu sie minder. Dat het Smit Nieuws, Berichtenblad vóór en van het personeel, wel degelijk dóór dit personeel gelezen wordt, bewijst de onrust die is ontstaan door het uitvallen van een nummer. Waar is no 34?, zo vroeg men zich af. De reden wordt in no 38 uit de doeken gedaan. In het bewuste nummer 34 stond een nieuwe opdracht voor I.H.C., die echter op verzoek van de klant nog even zoveel mogelijk geheim moest blijven. (U leest er in dit nummer meer over). En dus bleef de redactie met de hele oplaag van no 34 in zijn maag zitten. Verzamelaars en bibliofielen kunnen misschien nog een exemplaar bemachtigen. Bij Gusto zijn nieuwe klappers voor de interne telefoonnummers uitgegeven. "Voor op- of aanmerkingen alsmede voor losse blanco vullingen dient u zich bij de heer Dijkstra te vervoegen (toestel 220). Het is dat Argus graag anoniem wil blijven, maar wij hadden graag toestel 220 gebeld. Wat moet je met blanco vullingen in een telefoonlijst? Poppetjes of figuurtjes tekenen tijdens het telefo neren? Het kopje "Nadrup" in Gusto Berichten heeft niet te maken met De Bilt'se voorspellingen, noch met alcoholgebruik. Het betrof de mogelijkheid om zich alsnog tegen de griep te laten inenten. Ook het Smit Nieuws roept nog gegadigden op voor deze prik. Geen overbodige luxe, want de inentingscampagne had niet een resultaat om over te juichen. Bij Gusto liet ongeveer een gelijk aantal als verleden jaar zich inenten (ong. 60%). Bij Smit was het wéér minder: 20% (1966: 30%, 1965: 50%). Bij Verschure ongeveer 24% (verleden jaar 21% en in 1965: 36%). Bij De Klop: bijna 45% (in 1966: 51%). Het is waar, de griepbacil kan voor wat extra snipperdagen zorgen, dat voordeel moet je niet uitvlakken... Er wordt nogal eens gezegd, dat we in de eeuw van het kind leven. Nou, dat klopt. Bij de aankondiging van de kindermiddag voor de Smit-jeugd (met toneelstuk, goochelaar en clown) stond: "Wij ver zoeken de ouders, niet dan in uiterste noodzaak hun kinderen in dezaalte vergezellen. De aanwezigheid van een groot aantal ouders werkt nl. zeer storend voor de spelers". Daar kunnen wij het als ouders dan mee doen! Nieuws van de Gusto Auto Club. Deze heeft zich "een leuk assor timent boutjes, ringetjes en vetnippels aangeschaft". Gezellig, zo met de feestdagen voor de boeg! De GACers kunnen er vrij over beschikken, al hoopt men wel, dat als tegenprestatie een kleine bijdrage in het onderdelen-spaarpotje wordt gedaan. Want, de kost gaat voor de bout uit. Verder lezen wij: "In verband met de controle bij de fietsenstal ling zal de benzinepomp in het vervolg 's avonds om 5 voor 5 pas worden opengesteld voor aflevering." Wie het eerst komt mag de pomp meenemen Prikken, luidde het kopje in Gusto Berichten no 41. Het ging niet over anti-griep-prikken, maar over de noodzaak om ook na de nachtdienst je kaart te prikken. Twee maal gebeurde dit niet, waar door ongerustheid ontstond en de betrokkene als "vermist" werd opgegeven. In beide gevallen bleek het "slachtoffer" rustig thuis in bed te liggen. Hij had gewoon vergeten te prikken bij het ver laten van het bedrijf. Geen onderwerp om grapjes over te maken. Maar wel iets om ter lering voor iedereen hier even te vermelden. Wist u overigens, dat Gusto een "adelijk" bedrijf is? Vermomd in overalls en schuilgaande achter tekenborden werken er bij Gusto 2 Keizers, 6 Koningen, 1 Koningin, 2 Prinsen, 2 Hertogen, 5 Graven, 2 Ridders en 1 Bisschop. Wij voegen hier nog één aan toe: de Zeskant-redacteur, wiens werkterrein hoofdzakelijk bij Gusto ligt, is Priester. Tenminste, zo heet-ie! Wij zijn benieuwd welke personeelsfunctionarissen nu naarstig in hun kaartsystemen gaan snuffelen. Het "Gusto-record" zal echter we! niet op een ander I.H.C.-bedrijf worden gebroken. Een vraag voor hersengymnastiek: welk woord hoort niet in dit rijtje thuis en waarom niet: griep, hoofdpijn, maag, spit? Niet moeilijk, lijkt ons. Hoewel, het Smit Nieuws noemt deze woorden in één adem bij het verzoek aan de werknemers op de ziekmeldingskaart de aard van de ziekte te vermelden. Degenen onder onze trouwe lezers die denken, wanneer komt nu Verschure's Informatiebrief aan bod, moeten wij teleurstellen. De "Brief" kwam ditmaal te laat om nog met Argusogen bekeken te worden. Om tóch een vleugje Amsterdam op deze pagina te hebben deze foto van de "Europort"-tentoonstelling: KUNSTSTOF KKUDIM "Kunststofbekleding, da's nog eens een zit!", vindt de Lagersmit vertegenwoordiger, de heer Van Hensbergen. Tot slot dit: prettige feestdagen en reken ook in 1968 op ARGUS.

Het Zeskant | 1967 | | pagina 16