Toestanden bij Gusto, beste lezers! "Van de tekenkamer zijn er deze week een aantal houten kastjes weggehaald en opgeslagen in het centraal magazijn", zo staat er laconiek in Gusto Berichten. En dan lezen wij: "ledereen, die belangstelling heeft voor zo'n han dig kastje, moet maar eens gaan informeren bij de heer De Raay van de Technische Dienst", De tekenaars hebben zeker de eerste keus Ook "Flip" haalde weer de voorpagina van Gusto Berichten. Wie dat is? De kat van het magazijnkantoor. Hoewel niet van Ome Wil lem is het dier toch op reis geweest. Na een afwezigheid van en kele weken is de kat teruggekeerd in het magazijnkantoor. Weggeweest, in deze tijd van het jaar, nouStraks hangt er een bordje in het magazijn: Afgifte jonge katjes uitsluitend van kwart over negen tot half tien! Dat de technische vooruitgang ook niet altijd alles is, bewijst het bericht in Smit-Nieuws over de koffievoorziening. "Aangezien er met het koffie drinken bij de automaten lange wachttijden ontstaan, omdat de automaten niet snel genoeg aan de vraag kunnen vol doen, is er nu een andere koffievoorziening op touw gezet". Hoe? Een "daartoe aangewezen persoon" zal de "centraal gereed gemaakte en met vacuumgeïsoleerde containers gedistribueerde koffie" gezellig bij iedereen in de bekers schenken. Proost! Dat het in ons goede Amsterdam wel eens roerig toegaat weten wij. Toch lazen wij verontrust in de Informatiebrief van Verschure: "...dat wij vermoeden U per de volgende brief te kunnen mel den dat de eerste klappen op de Oranje Werf gevallen zijn." Wees gerust, het betreft de bouw van de nieuwe machinefabriek voor onze Amsterdamse collega's. In zekere zin dreigen er ook klappen te vallen bij Smit Kinderdijk. Zijn de parkeermoeilijkheden met de auto's nu van de baan, met het stallen van fiets en bromfiets is het nog droevig gesteld. De officiële (en verplichte) fietsenstalling wordt steeds minder ge bruikt. "Met ingang van morgen worden die fietsen, die nog in een werkplaats of op het terrein staan, in beslag genomen en zullen als bedrijfsfiets dienst gaan doen." Als kopje staat boven dit be richt: Parkeer-"Tips". Lief hoor Lief was "men" ook voor Gusto's personeelschef: "Tijdens het weekend bezorgden onbekende daders een knalgele plantenbak. Een viertal crocussen kwijnen temidden van veel groen in de ce- mentachtige grond. Een grote rose, uit een ponskaart gevouwen bloem geeft mede de nodige kleur aan het geheel. Onbekende daders, in ieder geval bedankt." Nu staat er in diezelfde uitgave van Gusto Berichten, dat de per soneelschef zich naar zoekt naar degene, die van hem enige tijd geleden een belangrijk boek heeft geleend en nooit terugbezorgd. Zou deze schuldige iets met bloemen hebben willen zeggen? Het is tenslotte een boek over bedrijfspsychologie Even een plaatje er tussen door: Er is geen houden meer aan, als onze Giant-zuiger goed aan de slag gaat Gusto Berichten, no. 11: "De heer H. Dijkstra, chef elektriciens, werd benoemd tot waarnemend chef Technische Dienst. Wij wen sen hem alle succes toe in deze nieuwe funktie." Hiep, hiep, hoera! Maar dan komt de "afknapper"; uit Gusto's "Wijze Woorden" boek: "Het komt er niet op aan op welke post wij zijn geplaatst, doch op de wijze waarop wij onze taak vervullen". Daar ga je dan Onder het kopje Uitreiking Overalls lazen wij in het Smit Nieuws: "Voor hen die in maart 1968 in aanmerking komen voor het ver strekken van overalls, kunnen deze bekomen in het Hoofd Magazijn Zuid op de navolgende data Van deze zin moeten wij echt even bekomen ARGUS

Het Zeskant | 1968 | | pagina 16