UIT 800 TON STAAL IN 12 WEKEN In het januarinummer van ons blad vertelden wij van de spoedop dracht voor de bouw van drie 600 m3 "I.H.C. Omnibarges" voor een Belgische klant van de I.H.C. Wij schreven: "het wordt wat je noemt een haastklus, want de drie bakken moeten eind april geleverd worden". De volle mep van deze haast-klus is bij Verschure te rechtgekomen en ze hebben dat daar wel geweten. Er waren ogen blikken dat je bepaalde mensen maar beter niet voor de voeten moest lopen! Onder hoogspanning is er gewerkt. En met succes! De streefdatum van 22 april wordt gehaald! Wanneer U dit Zeskant onder ogen krijgt is de spectaculaire te waterlating van de drie Omnibarges net achter de rug. Daarover meer in het volgende nummer. Op deze bladzijde iets over de bouw zelf. Voor de goede orde nog dit: gelijk met de bouw van de Omnibarges werd op Verschure's werf gewerkt aan het boor- platform voor de BIPM en aan de emmermolen voor Polen! Onder moeilijke omstandigheden moest met het spoedwerk worden begonnen: de uitvoering van het van Smit Engineering overgeno men tekenwerk werd gehinderd door de gevolgen van de brand, die o.m. de bedrijfstekenkamer trof. Met aller inspanning kon het werk echter "gewoon" doorgaan. Wist U dat de brandsnijmachines ruim 6 weken 24 uur per dag in bedrijf zijn geweest? In drie ploegen van een man of tien werd er aan gewerkt. Ook de zaterdagen! Degenen die de leiding hadden brachten, behalve een nimmer eindigend enthousiasme, in de weekeinden ook kannen vol koffie naar de werf. Voor het

Het Zeskant | 1968 | | pagina 6