25 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK GECOMBINEERDE OEFENING VAN VERSCHURE'S BEDRIJFS BRANDWEER EN REDDINGSDIENST C. Westenborg Op dinsdag 2 april 1968 was het voor de heer C. Westenborg en zijn gezin feest, het feest van het 25-jarig ambtsjubileum. Nadat de heer Westenborg, die vergezeld was van zijn echtgenote, dochter en zoon(tje) door de directie was ontvangen en gelukgewenst, volgde een huldiging in intieme kring. De heer Westenborg die van beroep lood gieter was, is nu C.0.2-lasser. In zijn vrije tijd heeft hij door veel lezen en zelfstudie zijn kennis verrijkt. Wij wensen hem en zijn gezin nog vele goe de en gezonde jaren. C. van der Linden Als 2e jubilaris in de maand april 1968 met 25 dienstjaren (de 347ste in totaal bij Ver- schure) begroetten wij op woensdag 24 april 1968 de heer C. van der Linden, die verge zeld was van zijn echtgenote en beide doch ters. De bijna 62-jarige heer Van der Linden, die helaas de laatste maanden wat met zijn gezondheid sukkelt, stamt uit een echte Ver- schurefamilie. Zijn vader is de 89-jarige ge pensioneerde ketelmaker, die bij "de oude garde" nog steeds de nodige bekendheid geniet. De heer Van der Linden, die zelf het beroep van koker-hakker op de scheeps werf uitoefent, werd door de directie en in intieme kring van harte gelukgewenst met deze dag. Wij wensen de heer Van der Linden een spoedig herstel van gezondheid. K. Stout De heer K. Stout, doorprikker in de afdeling Noord was op 5 april j.l. 25 jaar in onze dienst. Het is voor hem een leuke dag geworden, vol verrassingen. Wij hopen dat hij nog heel veel plezier zal mogen beleven van het sikje dat de collega's hem als geschenk hebben aangeboden. Het getuigschrift van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel ontvin gen beide jubilarissen uit handen van de heer Verwaayen. Ook de echtgenotes werd dank gebracht en wel met een doos bonbons van flink formaat! Op 29 april was het een feestelijke dag voor de heer C. H. van Looij, hoofd van de commerciële afdeling van bureau I.H.C. Holland. Op die dag kon de burgemeester van Rijswijk, Drs. A. Th. Boo- gaardt, hem mededelen dat het Hare Majesteit de Koningin had KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING behaagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. In zijn toespraak memoreerde de burgemeester de vele ver diensten van de heer Van Looij voor I.H.C. Holland en het nuttige werk, dat hij nog steeds verricht in diverse commissies. Op de Oranje Werf te Amsterdam lag eind April nog steeds het radiozendschip Caroline te liggen. Dat heeft de vrijwillige Bedrijfs brandweer en de Reddingsdienst van Ver- schure tot een gecombineerde oefening ge- inspireerd op deze door velen als "Piraten- schip" betitelde drijvende "beatkelder". Met rookbommen werd de romantiek ver jaagd en kon na het sein "groot alarm" de brandweerploeg onmiddellijk in aktie komen met de persluchtmaskers op. Tezamen met de mannen van de reddings dienst werd van een hoogte van 8 meter bin nen 10 minuten de eerste patient op een brancard "geladen" en van het brugdek naar beneden gebracht. Door de brandweer was toen ook patient No. 2 al uit het vooronder gehaald. Deze patient was er slecht aan toe; toepassing van mond op mond beademing bleek onvermijdelijk! Eigenlijk jammer, dat alles zo vlot verlopen was, vonden de deelnemers, want binnen 16 minuten waren alle patiënten en gewon den naar de verbandkamer afgevoerd. Al met al is het een nuttige oefening ge weest, die bewezen heeft, dat de ingezette ploegen door vaardigheid van handelen en een goede samenwerking ingeval van een werkelijke kalamiteit voor hun taken bere kend zijn.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 13