%MAN'S (W)ERF w Om te beginnen deze maand wat ernstige woorden. Gusto Berichten meldt: "In het eerste kwartaal van 1967 waren er 29 ongevallen, in dezelfde periode van 1968 waren het 33. Het aantal verzuimdagen in het eerste kwartaal van 1967 bedroeg 166, in het eerste kwartaal van 1968: 377. Dus meer dan een verdub beling!" Smit Nieuws meldt: Uitslag grieponderzoek over de maand januari. Het plaatje-van-de-maand komt uit Amsterdam. Niet-beambten: van 729 zónder injectie 99 zieken, d.w.z. van 188 met injectie 14 zieken, d.w.z. van 309 zónder injectie 33 zieken, d.w.z. van 63 met injectie 5 zieken, d.w.z. Cijfers om eens even over na te denken! Beambten: 13,6%; 7,4% 10,6%; 8 Het groepsbezoek van de Hobbyclub aan de HISWA zo vertelt Verschure's Informatiebrief ons is een succes geworden. "On danks de gereduceerde prijs hadden velen van de deelnemers na afloop een wat vermoeid gevoel in de voeten." Tja, reductie op moe worden is niet te krijgen "Indien de waarheid aanstoot geeft, is de aanstoot beter dan dat de waarheid wordt verhuld" heeft Hiëronymus eens gezegd. Waar in wij dit lazen? Natuurlijk, in Gusto Berichten. Het was een reactie op een "ingezonden stuk" van een Gusto-werker, die de redactie van dit weekbericht een wijs woord van zijn grootvader voor de voeten wierp: "het is een slechte vogel die zijn eigen nest bekakt". De Gusto-medewerker protesteert hiermee tegen de manier waarop in de weekberichten de eigen vuile was wordt buiten gehangen. Viezigheid in het waslokaal, rommel in de kantine, achtergelaten spullen in de G.A.C. garage, etc. "Hij noemt bovendien nog zo'n paar misstanden op waar nog niet over geschreven werd." Dus tóch maar doorgaan? Smit Kinderdijk kampt met andere problemen: het verkeer op het uitgestrekte terrein. "De kruising van de wegen bij de ingang van het bedrijf begint zo langzamerhand "Oude Rijn Kruispunt"-allures te krijgen. Vandaar, dat er indertijd borden neergezet zijn en pas nog op de wegen haaientanden zijn geverfd. Toch blijkt nog niet ieder de betekenis van deze borden en lijnen te begrijpen". Nee, dat zal wel niet, ook buiten het Smit-terrein kun je daar dagelijks staal tjes van zien. Lieve hippe woorden worden gewijd aan de maximum snelheid: "Bij de hoofdingang staat reeds ruim een jaar een verkeersbord, aange vende een maximum snelheid op het gehele terrein van 20 km per uur. Het effect van dit verkeersbord is, zoals U weet, nagenoeg nihil. Hoewel we het bord kunnen verwijderen, willen we toch liever wijzen op het belang van de betekenis van dit snelheidsgebod." Nog maar eens een jaartje proberen dan. Gusto Berichten schreef: "Begin deze week lag een 8-poots jacket gereed voor verscheping naar de plaats van bestemming op de Noordzee. Als het weer ons gunstig gezind is geweest, is het jacket op het moment dat u dit leest wel op stap". Met zeven-mijls laarzen aan de acht poten zeker 'Het wachten duurt zó lang. Zullen wij die fles maar binnenhalen. "De afgelopen weken is het bijzonder druk geweest in de koffie kamer van het hoofdgebouw". Aldus de Gusto Berichten. "De Volksbond kampte met een groot personeelsgebrek en moest alle zeilen bijzetten. Ondanks alle drukte is het echter prima gegaan. Een van de meisjes was zelfs zo snel met het serveren van koffie e.d., dat ze al spoedig "de vliegende non" werd genoemd". De week daarop lees je ijskoud: "Aangeboden, 21/2 pits gasstel. Is zo goed als nieuw. Te bevragen op de afdeling Personeelszaken." Handje helpen met zélf koffie zetten? Niks hoor, vinden ze op Personeelszaken! Een wat vreemde zin vonden wij in de Informatiebrief van Verschu- re in het stukje over de vergadering van het pensioenfonds Be ambten: "Bij de dames-deelnemers waren er enkele knelpunten, die, naar wij vertrouwen, door het bestuur van het I.H.C. Pensioen fonds naar genoegen zullen worden opgelost." Meer een kwestie van "foundation" dunkt ons Helemaal in de ban van het jongste gebeuren in ons vorstenhuis heeft Gusto Berichten het steeds over "onze prins": "Binnenkort zal onze prins worden ingedokt" en zal onze prins volgende week vrijdag en zaterdag op proeftocht gaan". Maar ja, je zal dan ook een sleepzuiger bouwen, die "Prins der Nederlanden" werd gedoopt Nu wij het toch over die vorstelijke geboorte hebben: in het Smit Nieuws lazen wij: "Het Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft kortgeleden een persbericht uitgegeven. Hierin wordt niet gespro ken over een eventueel vrijaf geven bij deze gelegenheid. Volgens de laatste officiële berichten wordt geen vrijaf gegeven". Het is duidelijk, géén vrijaf. ARGUS

Het Zeskant | 1968 | | pagina 16