%MN'S (W)ERF Niet De Bilt maar de Ondernemingsraad van Gusto weet het! In Gusto Berichten lazen wij: "De fabrieksvakantie ligt nu alweer een volle week achter ons. Evenals vorig jaar krijgt de Onderne mingsraad een pluim op de hoed voor haar vooruitziende blik wat het weer betreft. En nu maar afwachten of de nieuwe O.R. het er even goed vanaf brengt" Ook wij wachten met belangstelling af Gusto Berichten moest iets naars rechtzetten. En wij doen dat ook. Weet U nog de alarmerende meldingen over het verdwijnen van ongeveer 90 lepeltjes uit de kantine? Onbekende verdachten wer den hiervoor aansprakelijk gesteld. Maar wat lezen wij: "Het doet ons nu bijna een jaar later bijzonder veel genoegen de ten onrechte geworpen smaad te kunnen uitwissen. Ruim 70 lepeltjes zijn namelijk teruggevonden in de afvoer van de gootsteen. De andere zullen wel wat verder in de afvoer hun laatste rustplaats hebben gevonden". Zo zie je maar weer, hoe "alles sal reg kom"! Gusto Berichten voegt er nog wel vriendelijk aan toe: "Een zorgvuldiger behandeling van de afwas wordt dringend aanbevolen" "Het gebeurt nog al eens, dat in bepaalde gevallen in het bedrijf over de computer wordt gesproken", zo vertelde Smit Nieuws. De laatste opmerking, die wij in dit verband hoorden was: we zitten nog al eens tegen de "ijzeren hond" in Rotterdam aan te blaffen. En maar hopen dat ze in Schiedam dit blaffen horen. Want daar woont de "ijzeren hond" Twee zielen, één gedachte, lazen wij in Gusto Berichten: een moei lijkheid met namen: de Gusto heeft zijn GAC, Verschure heeft zijn VAC, Wilton heeft WAC, maar wat moet de Klop nu als zij een autoclub krijgen En wat schreven wij verleden maand op deze pagina? Smit Nieuws had een geruststellend bericht: "Tijdens de bedrijfs- vakantie is de EHBO post geopend voor behandeling van voor komende ongevallen". Niet voorkomende ongevallen moeten voorkomen worden, da's duidelijk! Gusto Berichten bood aan: "Vier armfauteuils en een bijzettafeltje. Tegen elk aannemelijk bod. Afdeling Personeelszaken. (Denkt U er wel aan, in het nieuwe kantoor!)". Daar wordt gewerkt, in het nieuwe kantoor. Aan bureaus. Op rechte stoelen. Weet U wat een dakteeën-kwekerij is? Dan moet U Gusto Berich ten lezen, waarin verteld wordt, dat de timmerlieden er in zijn geslaagd in de noordelijke dakgoot van de timmerwinkel een mooie vegetatie te doen ontstaan. "Het gras staat er prachtig bij, met daartussen zowaar een heester en een boompje van een nog niet nader aan te duiden soort". De plannen voor een dakteeën-kwe kerij in de zuidelijke dakgoot liggen klaar. En waar blijft straks al het regenwater? Juist, in de plantjes Gehoord bij Smit Egineering: om de afdichting van de Omnibar- ges, die bij Wilhelmshaven worden gebruikt, te controleren, is de heer v.d. Kamp in zwembroek in de bak afgedaald om met zijn tenen te voelen of en wat er aan de afdichting mankeerde. Smit Engineering volgt de ontwikkeling van z'n produkten op de voet "Dankzij de grote drukte bij De Klop herbergen wij momenteel een vreemde bezoeker", zo schreef Gusto Berichten. "In de Machine fabriek is men n.l. druk bezig met de afbouw van een Beaver King. 't Is eigenlijk geen gezicht, zo'n kleintje Nou, nou, wie het kleine niet eert Hebt U hem op het T.V. scherm gezien? De assistent bedrijfsleider van De Klop, de heer K. E. A. Schmidt, actief in het Sliedrechtse team in de Nederlands-Belgische Zeskamp. Wat een handigheid dat gedraaf en gesjouw met de ladder. Spannender nog was het zandzakje gooien in de bewegende schop van een bulldozer. Maar liefst twee en veertig zakjes wierpen de Sliedrechtenaren in de laadschop. Een topscore, waarmee Slie- drecht bewees ook op het gebied van droog grondverzet iets te presteren. De totale uitslag van de strijd op eigen terrein was goed voor een plaats in de halve finale. Helaas was men toen, in Brugge, minder gelukkig. Jammer! Maarhet was enorm spannend! De bedrijfsvakanties waren voor de redakties van Gusto Berichten en Smit Nieuws een mooie gelegenheid er óók twee weken tussen uit te knijpen. Het zij ze van harte gegund. Maar niemand denkt aan ARGUS

Het Zeskant | 1968 | | pagina 12