DE JEUGD VAN DE MACHINEFABRIEK NOORDWYKERHOUT OP EXCURSIE EEN VAKANTIE -INTERMEZZO VAN 11 t/m 14 juni 1968 men van vermoeidheid slap langs je lijf han gen. Hun dagelijkse maaltijden bestonden uit gesoosterde vis en wat ze langs de kant "ophaalden". Als ze helemaal geen uitweg wisten, werkten ze ergens voor een bagatel en zorgden er op deze wijze ook voor, dat de minimale hoeveelheid textiel of het schoei sel en eventueel benodigde uitrustingstuk ken aangevuld werden. Heeft hij het nu niet moeilijk om in het gareel te blijven? "Och, dat valt wel mee", zegt hij. Hij heeft "zijn vrijheid" letterlijk en figuurlijk verkocht: het mooie wedstrijdschip, waar hij de laatste seizoenen mee zeilde. Toen kwam de ware "Eva" in zijn leven; zij schonk hem een allerliefste dochter. Zowel met "Eva", als met zijn dochter is hij gewel dig in zijn sas. "Daar moet je wat voor over hebben!" Om de nodige voorzieningen in zijn nieuwe huis te kunnen treffen, heeft hij met instem ming van zijn vrouw een bescheiden vakan tie gehouden. Het jonge gezin heeft tijdens mooie dagen en die zijn er echt wel ge weest veel in het nabije Vliegenbos ge bivakkeerd. Ook daar deed zijn shelter uit de "banjertijd" nog dienst en wel voor het middagdutje van de kleine meid. In het Vliegenbos intrigeerde hem de aan duiding van de wandelpaden, waarop een lange grijsaard is afgebeeld met veel te lan ge armen, die een veel te klein meisje met veel te grote vlechten lichtelijk krom bukkend aan de hand meevoert. Hij moest denken aan de vergelijking, die zijn moeder thuis zou hebben gemaakt! "Het lijkt wel een brood met een kaartje". Hij heeft verder zijn nieuwe woonomgeving eens goed verkend: Holysloot, Ransdorp, Broek in Waterland, Monnickendam en het nog smeulende vuur is weer gaan vlammen. Zijn blik op de tokomst voor de vrije-tijds- besteding in de sfeer, zoals hij zich die zou wensen, heeft zich verruimd. Wat het wor den zal? "Dat zullen we nog wel zien", zegt hij. "Maar dat er weer een vaartuig komt, dat is zo goed als zeker". Uiteraard zal hij met de financiën rekening moeten houden. "Bij stukjes en beetjes, komen we er ook. Ik heb gezien, dat er mogelijkheden zijn en ik heb er deze vakantie eens lekker over kunnen mijmeren". Hij wil weer klein gaan beginnen. "Als die hobbyclub voor de vaartuigen nou maar van de grond komt, dan zijn er direkt veel meer mogelijkheden", zo voegt hij er nog aan toe. "Op mij kunnen ze rekenen." "Door een toevallige omstandigheid", zegt hij, is hij bij Verschure terecht gekomen. Hij wil naamloos en ongezien blijven. Maar hij wil ons wel vertellen hoe hij zijn vakantie heeft doorgebracht. Vóór zijn 25ste was hij een vrijbuiter: geen vaste job en asjeblieft geen bindingen. In de zomer zwierf hij met een club gelijkge zinden allemaal in één-persoons kano's op de E.E.G.-wateren rond: peddelen tot je ar- Dinsdag, 11 juni. ledereen een best humeur. Wat wil je. Mooi weer, lekker lui achterover in de bus, een paar daagjes weg uit het werk van alledag; interessante dingen zien en vast en zeker veel plezier. Geen wonder, dat de directeur bij het goede reis wensen dan alleen vrolijke gezichten ziet. Dat was het prille begin van onze 4 dagen durende trip naar Zuid- Limburg. Maar alvorens naar het Zuiden af te zakken, brachten we eerst een bezoek aan het Veiligheidsinstituut te Amsterdam. Niet overbodig overigens! Want het is nuttig, als je met je neus wordt gedrukt op de gevaren, die je vaak over het hoofd ziet, maar die toch aan het werk van elke dag zijn verbonden. Een voorproefje van wat ons de natuur in Zuid-Limburg te bieden had, kregen we in het Gooi, waar we de lunch gebruikten in "De Karseboom". Daarna konden we een paar uurtjes uitpuffen (het was goed warm, om niet te zeggen "bloedheet") op weg naar Jeugdhotel "Kasteel Rijckholt" te Rijckholt. De naam doet wat Belgisch aan en toen we er eenmaal waren, leek het, alsof we ons werkelijk in de Belgische Ardennen bevonden. Toch is het altijd nog Nederland, maar dan wel Nederland op z'n best: Prachtige heuvels en dalen, waarbij bossen, weiden en boomgaarden elkaar afwisselen. Als U Nederland denkt te kennen en U bent niet in Zuid-Limburg geweest, dan kent U Nederland niet. Enfin, overtuig U zelf. U begrijpt het al: in zo'n omgeving en goed verzorgd in het Jeugd hotel "Kasteel Rijckholt", dat is naar ieder's zin. Daarbij het uit stapje naar de watervallen te Coo (België), het interessante bezoek aan de sluizen in de Maas en de sport- en spelmiddagen. Vooral de "dropping" was leuk. Daarbij werden de leerlingen in groepjes "ergens" per auto gedropt. Zij moesten volgens een bepaalde op dracht naar het kasteel terugkeren. Last but not least, het afscheids diner in hotel Zegers te Noordwijkerhout; dit alles was genoeg aanleiding om de vier dagen bijzonder geslaagd te noemen. Een hartelijk "dank U wel" aan onze directie is hier zeker op z'n plaats. Een van de deelnemers.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 13