I.H.C.- VOETBALTOERNOOI IN NOORDWIJKERHOUT WIE DE JEUGD HEEFT... Hulde aan de afd. Voetbal van de Personeelsvereniging van D.M.N., die ter gelegenheid van haar 2e lustrum een I.H.C.-voet baltoernooi organiseerde. De elftallen van de deelnemende I.H.C.- bedrijven ziet U op de foto's. De uitslag was: 1. Gusto 7 punten 2. D.M.N. 6 punten 3. Verschure 5 punten 4. Smit 1 punt 5. De Klop 1 punt De prijs van het sportiefste elftal ging met algemene stemmen naar De Klop. Gusto D.M.N. Verschure Bij de prijsuitreiking in de kantine van D.M.N., zei de directeur, de heer Timmer, verheugd te zijn, dat er nu ook een sportief contact was gelegd tussen de I.H.C.-bedrijven. Hij pleitte ervoor, van deze contacten een traditie te maken door ieder jaar een der gelijk toernooi te organiseren, hetgeen grote bijval ontlokte bij de aanwezigen. De heer Timmer daagde Gusto uit het volgende treffen in 1969 te organiseren. Inmiddels heeft Gusto deze uitdaging graag aanvaard. De voorzitter van de afdeling Voetbal, de heer Olde Damink, ver gat niet bij zijn afscheidswoord iedereen te bedanken, die zich bij het organiseren en de verzorging had ingespannen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst Hoort men bijna overal, En ik zal de laatste wezen Die dat hier bestrijden zal. Zeker, er zijn gevallen Hier in 't klein en daar in 't groot, Waar in een wrede oorlog De ene jeugd de andere doodt. Ik denk aan het Verre Oosten Waar de jeugd wordt opgeleid, 't Gemeenste wapen in hun handen Voor de gruwelijkste strijd Waar honger en de werkeloosheid Een gesel is voor deze jeugd, Volop wapens, geen gereedschap Moorden en geen arbeidsvreugd! Hoe anders is 't in ons kleine landje Waar de jeugd wordt opgeleid, Modern gereedschap in hun handen, Waar men voor een toekomst strijdt. Waar de scholen en fabrieken Wijd openstaan voor onze jeugd, Waar de jeugd nog opgeleid wordt Voor arbeid en voor arbeidsvreugd. Ook d'I.H.C. heeft dat begrepen, Haar toekomst ligt ook bij de jeugd. Zie slechts de rubriek in 't Zeskant Dat stemt ons tot grote vreugd. Tientallen jonge lieden 't Eerste diploma in hun zak, Weten wat d'I.H.C. kan bieden Voor het bekwamen in hun vak. Zij weten dat hun hele toekomst In vertrouwde handen is, Dat het in ons hele landje Wel goed, maar nergens beter is. De leerkrachten staan je terzijde, Op de werf en in fabriek, Maken jullie een volwaardig vakman In vakkennis, maar ook physiek. Een enkel woord nog tot d'el-ellen Waardeer het wat er wordt gedaan, Zodat jullie in de toekomst Als vakman in de wereld staan. Bedenk het zijn soms hoge kosten Doe er dus je voordeel mee, Tot geluk voor jullie toekomst En dat van de I.H.C. Gédégé. el-ellen l.l.'en leerlingen De Klop

Het Zeskant | 1968 | | pagina 10