VERSCHURE'S ADJUNCT-DIRECTEUR DE HEER L. W. KEUKELAAR MET PENSIOEN 50 JAAR BIJ VERSCHURE 50 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK 40 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK Na een dienstverband van ruim 31 jaar heeft de heer L. W. Keukelaar op vrijdag 27 september 1968, tijdens een druk bezochte receptie, af scheid genomen van het be drijf. Heel wat medewerkers en oud-medewerkers uit de tijd, dat de heer Keukelaar nog bedrijfsleider scheeps werf was zijn na afloop van de werktijd naar de beambten- L. W. Keukelaar cantine gekomen om het echt paar Keukelaar de hand te drukken. Ook funktionarissen van I.H.C. Holland, zakenrela ties en vrienden hebben van hun belangstelling blijk ge geven. Het scheepsbouwvak heeft voor de heer Keukelaar van jongsaf een bijzondere aan trekkingskracht gehad. Het zat hem als het ware in het bloed. Een van zijn laatste werkge vers vóór Verschure was de K.N.S.M., waar hij gedurende zeven jaar als assistent Tech nische Dienst werkzaam is geweest. Toen hij dan ook in mei 1937 als bedrijfsleider scheepswerf bij Verschure in dienst trad, had hij in de algemene scheepsbouw in binnen- en buitenland, zowel theoretisch, als praktisch, reeds een flinke dosis ervaring opgedaan. In januari 1953 volgde zijn be noeming tot adjunct-directeur, welke functie hij tot zijn pen sionering heeft bekleed. Ofschoon het werkterrein van de heer Keukelaar zich in het algemeen tot het thuisfront beperkte, heeft hij bij verschil lende gelegenheden Verschu re en I.H.C. Holland naar buiten vertegenwoordigd. De gift aan het Fonds voor het spastische kind, die het echtpaar Keukelaar verkoos boven de gebruikelijke af scheidscadeaus en bloem stukken, is kentekenend voor hen beiden. Het ga U verder goed mijn heer en mevrouw Keukelaar! Van jongste bediende tot chef personeelszaken! Maandag 2 september 1968: voor de heer W. van den Broek een versierde stoel op de af deling, vrijdag 6 september 1968: receptie en grootse hul diging! Uit handen van de heer Bax namens de directie: de gou den speld met diamant (niet eerder uitgereikt); van de heer Donkers uit verre streken: "congratulations" en van de heer P. Verschure een gevoe lig persoonlijk woord. Meerdere toespraken met waardering en bewondering voor de wijze, waarop jubila ris zijn carrière vastberaden en met een grote mate van aanpassing, waar het de raak vlakken bedrijfs- en perso neelsbeleid betreft, heeft opgebouwd. Leerlingen van de afdeling op leidingen treffen een gevoeli ge snaar met hun in samen werking met een kunstenaar uit overgeschoten materiaal vervaardigde metalen buiten lamp. B. W. van Purmerend zien met lede ogen hoe deze voor vechter voor goede huisves ting van het Verschure-perso- neel zijn nieuwe woonplaats elders in een concurrende wa terrijke streek heeft gekozen. De bedrijfsgeneeskundige deelt "vaderlijke" schouder klopjes uit en stelt een gunsti ge diagnose ten aanzien van de gezondheid van de jubi laris. Dhr. en Mevr. W. van den Broek De jubilaris zelf dankt mede namens zijn echtgenote voor de overweldigende hulde: "Vrijdag 6 september 1968 blijft onvergetelijk als een zon overgoten dag in onze harten gegrifd." Op 12 augustus 1918 trad on ze voorman-bankwerker, de heer C. de Bie in dienst, d.w.z. dat hij er nu een halve eeuw bij ons op heeft zitten. Op vrijdag, 30 augustus j.l. werd hij in bijzijn van zijn vrouw en kinderen in de daksalon van C. de Bi ons kantoor gehuldigd. De heer A. de Jong, loco-burge meester van Nieuw-Lekker- land, heeft hem namens H.M. de Koningin het ereteken in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Onze directeur de heer A. J. Bouman heeft daarna onze waardering voor de arbeid en hartelijke gelukwensen voor de decoratie van de Jubilaris uitgesproken. Wij sluiten ons daarbij aan en spreken de hoop uit, dat de heer de Bie deze onderscheiding nog vele jaren zal mogen dragen. A. van Driel Op 3 september j.l. was het 40 jaar geleden dat onze ijzer werker, de heer A. van Driel zijn intrede bij ons deed. In de daksalon van het kan toorgebouw heeft de heer A. J. Bouman de jubilaris toegesproken in bijzijn van zijn dochter, die bij aan komst in de bloemetjes was gezet, zijn zoon, en voorts de Bedrijfsleiders, Ir. J. A. Stam, C. A. Nugteren, zijn baas de heer J. W. van Koo- ten en de heer J. Bakker. De heer Bouman dankte de jubilaris voor zijn trouw en het enthousiasme, waarmee van Driel zijn werkzaamhe den heeft verricht. Hij prees hem ook als een man, waarop men kon rekenen. Jammer, dat hem in de voorbijgegane periode het leed niet is ge spaard gebleven. Wij wensen de heer van Driel nog heel veel gelukkige jaren toe, waarin hij zijn werk in een goede gezondheid en met opgewektheid kan blijven verrichten.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 11