IN GESPREK MET EEN GEPENSIONEERDE (De drie generaties Boom) Dat gesprek hadden we met de heer E. H. Boom, geboren 23-1-1885, gewezen magazijnmeester van Verschure, die op 13 juni 1950 na een dienstverband van precies 40 jaar gepensio neerd werd. De heer Boom in zijn kantoortje Op een foto uit die tijd ziet U de heer Boom in zijn kantoortje de laatste lummelbouten in zijn administratie noteren. Hij is nu 83, wat afgeslankt; hij zegt, dat een ouwe man ervoor moet zorgen, dat-ie niet dik wordt. Z'n hoofd is getooid met de onafscheidelijke baskenmuts en al vorens verder te gaan geeft hij ons "middelbaren" eerst enkele nuttige wenken, die we graag ter harte nemen, want: Natuurlijk willen we wél oud worden, maar, net als de heer Boom, het niet zijn. Hij kan ons die wenken geven, omdat hij 28 jaar lang het werk van magazijnmeester heeft moeten combineren met de dagelijkse assistentie van bedrijfsarts, wijlen Dr. Nuyens. Hoe is hij eigenlijk magazijnmeester geworden? "Och, we schreven vroeger onze aantekeningen over het werk met de griffel op een lei. En, aangezien ik dat duidelijk deed, moest ik ook maar de magazijnvoorraden bijhouden. Daarbij werd me dan ook nog de functie van portier en bode toebedeeld. Later kwam daar nog bij het verzorgen van de lunches voor de directie en bezoekers." Na gedane arbeid werd het gehele gezin Boom 's avonds meermalen aan het werk gezet om magazijnbonnen te ordenen. De heer Evert Boom Jr., zijn 58 jarige zoon medewerker in de gereedschapmakerij moet het volmondig en lachend beamen. Als bode is het de heer Boom Sr. overkomen, dat hij een cheque van 5000,die hij naar de bank moest brengen ter bijschrij ving op de rekening, een week lang helemaal vergeten, diep weg geborgen in de binnenzak van zijn colbertje heeft laten zitten. Pas toen de boekhouding reclameerde waar de bevestiging van de bank toch bleef, herinnerde magazijnmeester verbandmeester portierbutler en tot slot bode Boom zich zijn binnenzak. "Oef!, dat was een lelijk nummer. Als een haas naar huis om de fout goed te maken. Ja, vanzelf werd ik op het matje geroepen en heb schuldbewust spijt betuigd. Natuurlijk werd ik daarna het mikpunt en is er nog veel om gelachen." Een leuke herinnering vormt nog altijd het geschenk twee fraaie leunstoelen die de heer Ton Verschure aan de schoonouders van de heer Boom, het echtpaar Remeeus, aanbood bij hun gouden huwelijksfeest in 1926. Dit heuglijke feit werd "op de plaat" vast gelegd. 1926 -de gouden bruiloft Rechts achter oma's stoel staat kleinzoon Evert Boom. Laatstgenoemde is zijn carrière bij Verschure in de garage begon nen. Hij was het loopje naar Verschure wel gewend, want 's mor gens tegen negenen bracht hij vader, omdat er nog geen cantine was, zijn potje koffie. De oudere garde zal ongetwijfeld bekende gezichten op de foto aantreffen. Wij zijn benieuwd, of er reacties komen? Of de heer Boom zich verveelt? Daar heeft hij nooit bij stil gestaan. Hij komt nog steeds tijd te kort! Veel van zijn tijd gaat in de huishouding zitten. Moeder is ook al 82! "We wonen op een tweede etage met drie flinke kamers." Als er tijd over is, besteedt de heer Boom die aan literatuur of schrijven. Ook wan delt hij graag, bij voorkeur langs de Amstel en als er animo is, legt hij een kaartje mee. Al draagt hij een bril voor "vergezichten", de krant kan hij nog best zonder lezen. Samen met z'n vrouw gaat hij nog graag eens naar de bioscoop en ook de televisie laat hij beslist niet links liggen. Het nieuws en documentaires interesseren hem het meest. Over het leven kan hij diepzinnig filosoferen. Hij kijkt en denkt wel vooruit, maar niet zo heel ver meer. "Pluk de dag" is trouwens altijd zijn lijfspreuk geweest. Tegen de winter brengt hij zijn kolen, in papieren zakken verpakt, zakje voor zakje vierhoog naar zolder. En zakje voor zakje gaat hij ze tijdens het stookseizoen halen. Dat doet hij om fit te blijven. Hij vindt het fijn en prijst zich gelukkig, dat hij dat allemaal zo nog doen kan. De derde generatie van de thans in leven zijnde "Bomen" heeft Verschure niet gehaald. Die behaalde het diploma onderwijzer met hoofdacte en is nu in militaire dienst. Zijn verloofde is ook onder wijzeres. Ga met vader en zoon geen gesprek aan over honkbal, want dan ben je de eerste uren nog niet weg. Kleinzoon Boom voor de klas Opa Boom maakt glimlachend een toespeling op generatie No. 4, als wij met een hartelijke handdruk afscheid nemen.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 13