OMAN'S (W)ERF Het I.H.C.-kantoor huist, zoals de meesten van u wel weten, op de 11e en op een gedeelte van de 2e verdieping van een modern hoog gebouw in Rotterdam, het "Overbeekhuis". Ook dit "huis" kent natuurlijk voorschriften voor het geval er brand mocht ont staan. Om nu eens te kijken in hoeveel tijd dit gebouw in nood gevallen geëvacueerd zou kunnen zijn, werd begin september een oefening gehouden. De bewoners van het Overbeekhuis ontvingen allemaal een circulaire, waarin het hoe en hoelaat van de oefening was vermeld. "U wordt verzocht uw jassen reeds bij u te hebben bij uw opgeruimd bureau, waarna u na het bellen van de alarm- schellen onverwijld via de dichtstbijzijnde trap naar beneden gaat." Het werd een geslaagde oefening. Het gebouw was in on geveer 7 minuten leeg. Wat een wonder! Als je de jassen bij de hand hebt!En de bureaus netjes opgeruimd! Het bestuur van de Gusto Auto Club, bezorgd als altijd voor het welzijn van de leden, wees er nog eens op, "dat bij verkoop van de auto de no-claim korting op de verzekering niet met de auto meegaat, maar bij de berijder blijft." Da's gezellig! De afdeling Personeelszaken bij Gusto heeft er een aardige job bij: handel in meubelen! Was het onlangs een zitje, nu lazen wij: "Aangeboden. Tegen elk aannemelijk bod: modern slaapbankstel, bestaande uit twee fauteuils en een tweepersoons slaapbank". Waar halen ze het vandaan Terwijl wij deze regels schrijven, klettert de regen tegen de ramen. Rillerig lazen wij in het Smit Nieuws de geruststellende aankondi ging: "Volgende maand zal weer een team, gewapend met anti- griep materiaal, op ons bedrijf verschijnen." Vooruit lui, wees verstandig! Met ontblote bovenarm gezamen lijk aantreden voor het vaccinatie-pistool Niet alleen de griep is in aantocht een bewijs dat de zomer nu écht voorbij isook de Goedheiligman in Spanje werpt schaduw van mijter en staf voor zich uit. De leden van de Personeelsver eniging Gusto Slikkerveer kunnen hun kroost opgeven voor het Sinterklaasfeest Voor de medewerkers in de Scheepsbouwloods bij Gusto liggen de donkere dagen echter nog in het verschiet. De lichtkappen van hal 4, 5 en 6 zijn vernieuwd. Door 1300 nieuwe ruiten zal ook het laatste straaltje zon ongehinderd naar binnen kunnen schijnen. Weet U het nog? Van de theelepeltjes uit de Gustokantine, die hun weg vonden in de afvoer? Onze Gusto-vrienden kunnen zich getroost weten. Het komt meer voor. "In een dagblad lazen wij (zo lazen wij op onze beurt in Gusto Berichten) dat bij Scotland Yard 4000 theelepeltjes langzaam uit de kantine zijn verdwenen." Als het verdacht snél was gebeurd was het allicht wél opgevallen bij al die politiemannen Rigoreus zijn ze wel bij Gusto! Iemand passeerde de portier met een bon waar op stond: "mag passeren met afgekeurde kop". "Het zal je maar gezegd worden!", zegt Gusto Berichten af keurend Wie bij het lezen van het kopje "RACING TEAM SK" in het Smit Nieuws mocht denken opwindend sportnieuws voorgeschoteld te krijgen, vergist zich. Het gaat over het racen met auto of brom fiets op het terrein. En dat mag niet. Twintig kilometer per uur is het maximum, zo wordt er nog eens nadrukkelijk op gewezen; "nog altijd 4 x zo snel dan wanneer men loopt". Daarom lópen er ook nog maar zo weinig En dan nu het verhaal van "Prins Freek". Voor u gelezen in Gusto Berichten: "Afgelopen dinsdag is de "Prins Freek" te water gelaten. U kent hem wel, die ouwe getrouwe dekschuit, die af en toe wordt ge bruikt als loopplankponton. Zijn gaten waren dichtgemaakt en hij was weer helemaal opgeknapt. TenminsteKorte tijd na de tewaterlating is "Freek" weer rap op de helling gezet om hem van een voortijdige verdrinkingsdood te redden." Toch zeker niet alle gaten dichtgemaaktzo dachten wij. Gusto's wijze-woorden medewerker zag het wat poëtischer: "Al ben ik versleten, oud en moe; ik moet blijven werken tot zinkens toe Er zit een happy-end aan dit verhaal, zo meldt de volgende editie van Gusto Berichten: "Ons loopplankponton ligt weer in het water en blijft nog drijven ookDat noemen we volhouden!" "Er bestaan plannen om in het bedrijf te starten met een opleiding voor strekker, "zo schreef Gusto Berichten". U weet, de goede strekker zit in werkklasse 5. Wie belangstelling heeft kan zich op geven bij de afdeling Personeelszaken." Het strekt u tot eer bij Gusto te werken In het Smit Nieuws lazen wij het volgende: "Te koop aangeboden 2 stuks autoveiligheidsgordels voor vloerbevestiging. 3-punts, nooit gebruikt". Nooit gebruikt, tja, dat komt meer voor als je de ANWB en de verkeersdeskundigen mag geloven Eveneens in Smit Nieuws lazen wij, dat voor de controle van de gebouwen en terreinen een nachtwaker werd gevraagd. "Het dienstrooster is zo samengesteld, dat er gedurende één week drie vrije nachten zijn Drie van de zeven nachten vrij, wat een baan, nachtwaker, vindt dagwerker ARGUS

Het Zeskant | 1968 | | pagina 16