WODCON '68' BAGGERCONGRES IN ROTTERDAM Een levensgrote cutter met messen en een iets kleinere cutter met tanden, zó maar neergezet op het trottoir voor "De Doelen" in Rotterdam, toonden duidelijk aan de voor bijgangers, dat hier iets bijzonders aan de hand was. In Rotterdam's zeer moderne tempel der muzen waren voor enkele dagen op WODCON 68, de internationale bagger- conferentie, deelnemers uit verschillende landen verenigd. Makers èn gebruikers van baggermaterieel. Voor hen in de zalen geen pianissimo, doch uitsluitend fortissimo. Meer dan 40 diepgaande inleidingen over technische onderwerpen betreffende bag geren en het baggerbedrijf, gepresenteerd Vóór de eigenlijke conferentie begon, gin gen de deelnemers op stap met een viertal excursies: Deltawerken, Europoort, Amster dam en IJsselmeerpolders. Zo konden de buitenlanders met eigen ogen zien wat wij in de strijd tegen het water preste ren. Zonder overdrijving kan worden ge zegd, dat deze excursies diepe indruk maak ten. Eén van de Amerikanen zei, dat hij nog nooit ter wereld zo veel baggermaterieel bij elkaar had gezien als in Europoort. En hij noemde Holland het "dredgeman's para dise" het paradijs van de baggeraars! door tal van deskundigen uit binnen- en buitenland. De lijst van sprekers bevatte twee I.H.C. namen. Ir. A. Hadjidakis, adj. directeur van het M.T.I. sprak over sleep- koppen. Ir. P. J. van Lunteren, directeur van Smit Kinderdijk sprak samen met Ir. Teije- ma van Bos en Kalis over de nieuwste ont wikkelingen op het gebied van sleepzuigers. Voor, tussen en na deze colleges ontmoet te men elkaar op de kleine expositie in de hal, waar een aantal bedrijven en instanties hun tenten hadden opgeslagen. I.H.C. Hol land had er een informatie-stand met als trekpleister een enorme foto van de sleep- zuiger Prins der Nederlanden. Nieuwe contacten werden er gelegd, be staande contacten verstevigd.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 11