GEPENSIONEERDEN VAN VERSCHURE OP SAFARI-BUSTOCHT Bussen met Verschure-gepensioneerden in een soort maanlandschap. Om 15.00 uur ging het toen naar het Leeuwenpark in Hilvaren- beek. We maakten een rondrit door het park, waarbij de meerder heid van ons gezelschap vond, dat we de leeuwen hun rust maar moesten gunnen. Toch ontbrak de vrolijke noot ook hier niet, toen we zagen hoe een leeuw midden op de weg ging staan en de chauffeur van de bus moest wachten tot het het beest beliefde door te lopen. Het volgende doel van onze reis was Utrecht, waar een aperitiefje en een heerlijk diner wachtten. Ook hier liep alles op rolletjes en zat iedereen binnen 10 minuten aan de maaltijd. In een korte toe spraak werden we door onze directeur verwelkomd. Na het diner dankte de voorzitter van de vereniging van gepen sioneerden, de heer De Munnik, namens het gezelschap de directie voor deze bijzonder geslaagde dag en Mejuffrouw Dankeiman voor de voortreffelijke organisatie. Om half tien werden de bussen weer opgezocht. Moe, maar uiterst voldaan, stapten de passagiers uit op het punt, waar de reis begonnen was. De heer Tj. Smit, lid van de Ondernemingsraad van Verschure stuurde ons bijgaand verslag. Met "stralend regenweer" vertrokken op maandag, 23 september 1968, 5 autobussen van verschillende punten uit Amsterdam naar het Museumplein. Vandaar werd naar Haastrecht gereden. Tijdens de koffiepauze zag ik vele handen drukken en uit de ge sprekken was op te maken, dat er heel wat oude koeien uit de bekende sloot gehaald werden. Dit heeft bij mij de vraag opgeroepen: "Bezoeken onze gepensio neerden wel regelmatig de filmavonden, enz., die door het bestuur worden georganiseerd?" Nadat we ons tussen de regendruppels door weer in de bus had den begeven, ging het richting Brabantse vennen. Tijdens de rit zorgden onze "pursers" voor een rokertje of een snoepje. Na een behouden overvaart kwamen we om ongeveer 14 uur in Café-Restaurant "Groot Speyk" te Oisterwijk aan. Hier was in middels een fantastische Brabantse koffietafel klaar gezet, waar we als hongerige leeuwen op aanvielen. Na deze maaltijd was er gelegenheid voor een korte wandeling in de bossen. "Drommels", die leeuw wil niet van de weg weg! Na de koffie werden de bussen weer opgezocht.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 14