DE ANTI-GRIEP PRIK 1966 1967 1968 Mist, gure wind, een zon die zich maar nauwelijks laat zien, alles wijst er op, dat de winter in aantocht is. En dus ligt ook de griep weer op de loer. De Klop-pers hadden als eerste I.H.C.-ers de mogelijkheid zich beter tegen deze lastige ziekte te wapenen. Eind oktober konden onze collega's bij Verschure, Gusto, Smit en I.H.C. Kantoor aantreden voor het prik-team, dat met behulp van het vaccinatiepistool in snel tempo de ontblote bovenarmen onder handen nam. Toen de balans werd opgemaakt kwamen er cijfers te voorschijn, waarover nou niet valt te juichen. Kijkt U zelf maar naar de per centages van hen die zich wèl lieten prikken in dit jaar en voor gaande jaren: Smit Kinderdijk 30% ruim 20% bijna 17% Gusto 60% ruim 42% ruim 32% Verschure 21,9% 22,1% 25,2% De Klop 51% 45% 46% Alleen bij Verschure en De Klop lieten méér mensen zich inenten dan verleden jaar. De resultaten bij Smit Kinderdijk en Gusto tonen een verdere teruggang. Nu weten wij heus wel de bezwaren, die tegen deze vaccinatie worden aangevoerd. Sommigen zeggen, ik zal me daar vrijdags laten inenten en dan m'n weekend verp met een stijve arm! Anderen zeggen, je wordt er flink ziek van! Dit komt inderdaad voor, maarhéél zelden, zo kan de dokter U vertellen. Dan zijn er ook die opmerken, het helpt maar tegen bepaalde "soorten" griep; je kunt toch wel ziek worden van een andere "soort" griep, dus laten wij ons niet prikken. Nu is dit laatste inderdaad een moeilijk punt, dat zullen de dok toren beamen. Internationaal wordt elk jaar vastgesteld welke "soorten" griep (er zijn er honderden!) er met de meest grote waarschijnlijkheid verwacht kunnen worden. Daartegen wordt men ingeënt. Maar de voorspellingen worden door de grillige feiten wel eens overhoop gegooid. Zo bestaat er ineens een nieuwe stam van griep, de "Hongkong-stam". Hiertegen is vaccin nog in de maak! En tochkunnen wij gerust zeggen: baat het niet altijd, schaden doet het eigenlijk nimmer. De cijfers van verleden winter wijzen uit, dat ingeënte collega's minder èn minder erg een "griepje" kregen. Wij zijn benieuwd naar de resultaten van komende winter. En wij niet alleen, ook de bedrijfsartsen en de personeelsafdelin gen van onze bedrijven zien met belangstelling de komende maanden tegemoet. Zie je wel, je voelt niks. Kom maar op!

Het Zeskant | 1968 | | pagina 4