BIJ GOED IDEE PAST DITO BELONING VERSCHURE SMIT KINDERDIJK Dat vond Verschure's Ideeënbus-commissie bij monde van haar voorzitter, de heer Ir. J. M. Donkers, tijdens de uitreiking van deze beloning. Bij de uitreiking op 20 november j.l., waren verder aan wezig: de heer A. Loogman, assistent-bedrijfsleider, de heer W. Heskes, werkmeester koperslagerij en de heer J. Besteman, se cretaris Ideeënbuscommissie Verschure. Het idee van de heer F. Mark, medewerker in de koperslagerij op de Scheepswerf betreft: "Uitbreiding van de mogelijkheden van de pijpenbank". Hoewel complete machines te koop zijn, waarmede het zelfde gedaan kan worden als wat uit het brein van de heer Mark is voortgekomen, is hier het byzondere, dat er met zo goed als geen kosten een apparaat aan een bestaande bank (ook een idee van één van onze mensen) is toegevoegd, waarmede goed en snel tubelures en segmenten kunnen worden uitgesneden. De heer Donkers vindt het spijtig, dat hij niet vaker zulke forse premies kan uitreiken. "Dit soort ideeën moeten wij nu juist hebben", zegt hij. De toegekende 200,verhuizen na een ste vige handdruk naar de binnenzak van de heer Mark. Deze geeft aanstonds blijk, het bij dit idee niet te willen laten en legt meteen maar een volgend idee ter tafel. De moeilijkheid zit voor hem in het berekenen of uitvoering mogelijk is. "Dat is helemaal geen bezwaar", voegt de heer Donkers hem bemoedigend toe: "Daar hebben wij wel onze mensen voor. Stuur maar in." De Ideeënbus-commissie van Verschure hoopt, dat met deze "topper" als voorbeeld anderen een duwtje in de rug krijgen om een plannetje of een idee in te zenden. Mocht U daar tegenop zien, praat U dan eens met een van de commissieleden of Uw baas; zij staan U te allen tijde gaarne ter zijde. Op 14 oktober vond bij SK de jaarlijkse loting plaats onder de inzenders van ideëen, voor één van de twee extra prijzen, welke elk jaar beschikbaar zijn. De uitslag van deze loting bracht ondanks de twee prijzen, toch nog drie gelukkigen naar voren; de tweede prijs is namelijk gewonnen door 2 medewerkers die samen een idee hadden ingezonden. De winnaars zijn: 1e prijs N. de Vries, idee No. 78 200, 2e prijs v. Buizekom-van Loon, idee No. 85 100, De heer Feldbrugge reikte beide prijzen aan de winnaars uit, in het bijzijn van d leden van de Ideeënbuscommissie en de Kleine Commissie van de OR. Op de foto zien we de winnaars zorgvuldig de inhoud controleren. Wij wensen de inzenders nogmaals hartelijk geluk met de ideeën, en wij hopen, dat hun activiteit en de premies ertoe zullen bij dragen, dat de inzendingen van goede ideeën nog zeer zullen toenemen.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 13