%ffMAN'S (W)ERF Eerst maar eens het eigen Zeskant bij de lurven pakken. In het artikel over de IJtunnel verleden maand stond: "Zij hebben met vermoeide kuiten nog kans gezien naar de balpen te grijpen en zinnen op papier te toveren (Argus, wat zeg je van de zin? Red.) Bedankt voor de tip, redactie. Als Argus schrijfkramp krijgt in z'n vingers zal hij het eens met zijn kuiten proberen Overigens houdt de IJtunnel de gemoederen bezig, aldus begrepen wij uit het volgende verhaal: "De maatregelen van het Gemeente Vervoerbedrijf zijn niet altijd even duidelijk. Dat moest één van de Verschure-medewerkers tot zijn verrassing ervaren, toen hij gewoonte getrouw bij de laat ste bushalte op de Meeuwenlaan wilde uitstappen. Het GVB had in de nacht van zondag op maandag de betreffende halte opge heven. En dus maakte deze Verschure-man een gratis rondrit van 20 minuten door de tunnel. Toch was hij nog op tijd op zijn werk!" Wat hij gezegd heeft is niet bekend. Misschien de nieuwe Noord- Amsterdamse krachtterm: gvb Zoals U misschien weet, is Verschure bezig met het uitwerken van een idee voor een mechanische parkeergarage, een soort autolift. In de Informatiebrief wordt hierover vermeld: "Onlangs hebben wij besloten om een prototype te bouwen om te kunnen beschikken over een demonstratiemodel voor belangstellende klanten. De machine wordt 26 meter hoog en zal plaats bieden aan 20 auto's. Wij onderzoeken nog waar de machine het best kan worden opgesteld". Mogen wij een tip geven? Zet 'm op de Scheepswerf. Dan kan de Zeskantredacteur eens wat gemakkelijker zijn auto kwijt! Onder het kopje "vriendelijk verzoek" lazen wij in het Smit Nieuws: "Wil degene, die een barkruk geleend heeft uit het voor malige Lagersmit kantoor deze direct weer in het kantoor be zorgen? Deze kruk behoort bij het meubilair, dat wij regelmatig nodig hebben voor tentoonstellingen. Het is niet de bedoeling, dat dit meubilair ongevraagd wordt geleend voor gebruik thuis". Feestje thuis? Oké, maar dan een lopende borrel Een merkwaardige opvatting over het begrip "leegloop" heeft iemand bij Gusto, aldus blijkt uit het berichtenblad van onze Schiedamse collega's. "De één of andere onverlaat schijnt er een bijzonder plezier in te hebben af en toe de banden van de fietsen voor het bazenkantoor Scheepsbouw leeg te laten lopen. En dan ook nog de ventielslangetjes mee te nemen!" Zeker ruzie met één of andere baas gehad "Bij Verschure konden ze het niet laten om ondanks tegenslagen uitdrukking te geven aan waardering voor de speelwijze van hun club". Met deze mededeling kregen wij een foto van een Omni- barge- in-aanbouw met opschrift. Jammer genoeg is het kiekje niet duidelijk genoeg. Maar wat er op de scheepsromp was ge schreven willen wij U niet onthouden: ,,AJAX twenthe 5-1 PRACHT sof PLOEG Dit is de ploeg en ook hun pils." "Een groot aantal leden van de Ondernemingsraad heeft deze week proefgegeten met een ander merk diepvriesmaaltijden. Deze proef is geheel tot tevredenheid verlopen. De maaltijden waren bijzonder goed van kwaliteit en, ook zeer belangrijk, de porties waren wat groter". Aldus Gusto Berichten in een lekkerbekkerig stukje. Het is dat wij graag onbekend willen blijven, maar voor een lekkere hap zijn wij altijd te vinden Dat onze collega's bij Smit Kinderdijk in een landelijke omgeving wonen en werken bleek weer eens uit een bericht in het Smit Nieuws, waarin o.m. stond "...brengen bij deze ter kennis van be langhebbenden, dat op woensdag 6 november a.s. des namiddags te 14.00 uur van hunnentwege schouw zal worden gehouden, over de toestand van sloten, weteringen enz. in de buitendijks gelegen polders dezer gemeente Over eten gesproken: Verschure's Informatiebrief meldt: "voor de vier Omnibarges, die wij in opdracht hebben, is het tekenwerk gereed gekomen, de scheepswerf bijt zich nu met man en macht door al dit ijzerwerk heen". Ijzervreters, daar in Mokum Er is nog influenza vaccin over! roept Gusto Berichten zijn lezers toe. "Een ieder, die zich nog niet heeft laten inenten, kan 's mor gens in de verbandkamer alsnog de beschermende prik ont vangen". Vooruit, jongens, laat de verbandmeester niet met z'n vaccin zitten. Maak 'm los! Het kost niks! En baat het niet, het schaadt ook niet! Gusto Berichten strooide in één van de afleveringen wat bedrijfs- humor: één: De bedrijfsleider wordt opgebeld door één van zijn bazen: "Ik moet een ongevalsrapport invullen over Piet die een voor hamer op zijn voet kreeg. Wat wilt U onder "opmerkingen" heb ben: die van mij of die van Piet?" twee: Medewerker: "Kan ik vanmiddag vrij krijgen om met mijn vrouw te winkelen?" Baas: "Nee!" Medewerker: "Dank U wel!"... En met deze grapjes, die ook onder de kerstboom verteld kunnen worden, nemen wij afscheid van U, tenminste voor 1968. Goede feestdagen worden U van harte toegewenst door ARGUS.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 16