VAN BEVERS Tropische beproeving Wetende hoe velen van U meeleven met het wel en wee van onze standaardzuigers, doet het ons genoegen hierbij een foto te pu bliceren, die wij van één van onze klanten ontvingen. U ziet de Giant Bengal Bay tijdens de beproevingen in de haven van de Indiase havenstad Madras. Zoals U weet leverden wij van deze zuiger alleen het hoofdponton met alles d'r op en d'r an en werden de zijpontons in India gemaakt. Nieuw hok Onderdelen van bevers en reuzen worden sinds kort bij De Klop opgeborgen in een nieuw hok. De voormalige ketelmakerij werd verbouwd tot magazijn met ruimte voor alles wat er voor het maken van een bever of reus nodig is. Er wordt veel met pallets gewerkt, ook op de stellingen. Met de vorkheftruck kan men overal bij, ook op de bovenste plank! Magazijnmeester Hoeflaak is wat in zijn nopjes met zijn nieuwe behuizing. "Koninklijke trein" Deze "koninklijke trein" stond onlangs op een Rotterdamse kade. Verdeeld over zes spoorwagons werd de I.H.C. Beaver King FK 132 naar Hongarije vervoerd. Nog nooit had een King de trein genomen en er kwam dus heel wat passen en meten aan te pas, voordat het grootste stuk, het hoofdponton, precies vol gens de aanwijzingen van spoorwegen en expediteur op de wagen lag. Centimeterwerk! Giants in Argentinië Uit Argentinië kregen wij foto's van de Giant D.S. 210 en de Giant booster S.P. 213. Bij Ensenada, ongeveer 60 km ten zuid oosten van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, aan de brede Rio de la Plata, zal een groot staalbedrijf (hoogovens en walserijen) worden gebouwd. Er moet een haven en een verbindingskanaal komen, een graafkarwei dat zeker nog 11/2 jaar zal duren. Bij dit omvangrijke baggerkarwei zijn de twee reuzen nauw betrokken.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 4