EUROPORT-FLITSEN meraploeg getrokken. En niet van hen alleen! Ook talloze, argelo ze bezoekers stonden er, soms met verbazing, naar te kijken. Wij meenden er zelfs Argus nog te zien! De mooiste opmerking die wij opvingen: "dat is een ding om in zee naar olie te boren" draadloos praten Behalve met de electronica van Metersmit, waar héél veel be langstelling voor was, was de I.H.C.-stand voorzien van PTT ap paratuur: walkie-talkies. Zó groot was de I.H.C.-stand, dat men elkaar soms nauwelijks meer konden toeroepen en draadloos contact moest onderhou den Van 12 t/m 16 november werd in de Amsterdamse RAI de jaar lijkse Europorttentoonstelling gehouden, een grote expositie op scheepvaartgebied. Natuurlijk was I.H.C. Holland op "Europort 68" present. Met baggeronderdelen, met Beaverspul, met Metersmit's meters en Lagersmit's lagers, met een Smit Bolnes motor enz., enz. Alles bijeen gebracht op een imposante stand, die veel be langstelling trok. verwarming Een groot deel van de I.H.C.-stand was bovenaan afgezet met een "bies" van perspijpen. Of het door het gure, winderige weer kwam weten wij niet, maar wij hoorden de opmerking maken: de stand van I.H.C. Holland is de enige met centrale ringverwarming! teevee troef De avond van de tweede expositiedag gaf een merkwaardig beeld te zien: grote drukte alleen op dié stands, die over een tv-toestel beschikten. In de filmzaal van de I.H.C. stand staarde men ook naar beeldschermpjes. Op de stands zónder tv had men alleen maar oor voor de radio. De reden van dit alles? De strijd tussen Ajax en Fenerbahce om de Europa-cup koperwinkel In een apart standje presenteerde Lagersmit de buitenlandse firma's, die zij in ons land vertegenwoordigt met lagers, bussen etc. Het standje had een bijnaam: de koperwinkel! nog een Hier bleef het niet bij: aan het eind van de middag van de tweede expositiedag werd bekend: voor een buitenlandse opdrachtgever gaan wij een grote sleepzuiger bouwen. Hoe groot? 6000 m3. orders De tentoonstelling was nog geen uur oud toen "even telefo nisch" orders voor zeven sleepkoppen werden vastgelegd. Meteen kwam Lagersmit daarop met een ander verkoopnieuwtje: wij hebben 13 Sublimes verkocht. journaal De avond van de eerste dag was onze stand te zien in het NTS journaal. De draaiende Beavercutter had de aandacht van de ca-

Het Zeskant | 1968 | | pagina 8