Sliedrecht presenteert Om Sliedrecht als werk- en woonplaats onder de aandacht te brengen had deze gemeente op de tentoonstelling een eigen stand. Hier was een aardig, geïllustreerd boekje te krijgen onder de simpele, doch duidelijke titel: "Sliedrecht". Op enkele foto's was natuurlijk! De Klop te zien. De samensteller van het boekje, de grafische ontwerper, de heer Jits Bakker, zorgde ook voor enkele tekeningen van en over Sliedrecht. Die, waarop U De Klop zult herkennen, publiceren wij hierbij. Mèt toestemming van de tekenaar! lieverdjes Hun brutale kopjes staken maar nauwelijks boven de bar van de I.H.C.-stand uit. Gedreven door de honger, opgedaan op de voor kleine mannetjes wel érg grote tentoonstelling, vroegen drie "Am sterdamse lieverdjes": Hebt U wat pinda's voor ons? Het viel moeilijk dit de knulletjes te weigeren. Dus: vooruit dan maar. Bliksemsnel graaiden drie handjes als kleine draglines naar de schoteltjes met pinda'sLeeg! moderne kunst Vrijdagmorgen was de televisie weer present. Nu niet het NTS journaal, maar de VARA-tv, voor hun kunstprogramma "Uit Bel- levue"! De I.H.C. stand fungeerde als "studio". Hoofdpersoon in dit optreden was de beeldhouwer, professor Esser. Nog nimmer hoorden wij iemand met zó veel gloed spreken over cutters als produkt van menselijk kunnen, inventiviteit en vakmanschap. Wat de kunstenaar over baggeronderdelen als "kunst" te zeggen had, kon U woensdagavond 20 november over Nederland 2 zien. -■ V*# lEEtMBf' "i wsr~' gefeliciteerd Zaterdag: slingers in het keukentje en bloemen, die stuk voor stuk door de standbemanning werden aangeboden. Eén van de jongedames van de "Huishoudelijke dienst" vierde haar verjaar dag. Dat moest even gevierd worden. Voordat de bezoekers stroom weer losbarstte!En weer koffie geschonken moest worden. En méér koffie. En afwassen. En drankjes serveren. En nóg meer afwas! Twaalf uur continuwerk per dag. Bedankt dames voor jullie niet aflatende verzorging, geloop en enthousiasme. grootste en zwaarste I.H.C. Holland had niet alleen de gróótste stand, maar ook de zwaarste. Smit-Bolnes motor, grote baggerpomp, Beaver Master ladder, nog een pomp, cutters, bedieningstafels, etc. etc., alles bij elkaar meer dan 200 ton! In kranten werd dit "grote" en "zware" vermeld. "De grootste vertegenwoordiging heeft I.H.C. Holland" (De Telegraaf). "Indrukwekkend is de stand van I.H.C.". (De Tijd), "...waarvan vooral de reuzenstand, de grootste van de expositie, opvalt van I.H.C. Holland". (Dagbad Scheepvaart). "...is er een grote stand van de I.H.C. Holland". (De Rotterdammer). Zo viel onze stand wél op, op deze maritieme tentoonstelling, die in veel opzichten een succes was. Ook als I.H.C.-ers mogen wij te vreden zijn over de bereikte resultaten. Wij hóren er bij en wij waren er bij.

Het Zeskant | 1968 | | pagina 9