%flMRN'S (W)ERF Wij moeten ditmaal beginnen met iets recht te zetten. Deze pa gina wordt kennelijk met Argus-ogen door onze trouwe lezers bekeken. En dus was men er als de kippen bij, om óns eens op de vingers te tikken. Verleden maand schreven wij in het stukje over het ziekmelden in Kinderdijk: ,,Je behoeft je dus niet met 39 graden koorts in alle vroegte naar de portiersloge te slepen." Negen-en-dertig graden koorts, da's natuurlijk onzin. Met zo'n temperatuur extra in je body ben je bijkans verdampt Nog even teruggrijpen naar de decembermaand met al z'n feesten. Het St. Nicolaasfeest bij Smit Kinderdijk hebben wij gemist. Wij zijn er trouwens te oud voor. Maar leuk was het zeker. Vóórdat de Goedheiligman met zijn Knecht binnenkwam mocht de jeugd spelletjes doen; zoals zeepbellenkaatswedstrijd en knal-paarden race. Wat het is weten wij niet, maar het zal knal geweest zijn! ,,NIET VERGETEN! U komt toch niet, hè, vrijdag de 27e?" Aldus Gusto Berichten. Bijna smekend werd een ieder er zo nogmaals op geattendeerd, dat 27 december een verplichte snip perdag was. Is het zó moeilijk een vrije dag te onthouden? Tja, al die vrije dagen geven zo hun eigen problemen. Bijvoorbeeld op het gebied van de kleding. Gusto Berichten meldde hierover: "De eerstvolgende keer zullen degenen, die het wassen van hun overalls via het bedrijf laten verzorgen, twee weken met de over alls moeten doen. De wasserij laat verstek gaan in de kerstweek. Gelukkig zijn het korte weken die komen!" Té kort om je in het zweet te werken In een stukje in Verschure's Informatiebrief over de activiteiten van de DMN lazen wij de volgende fraaie zin: "Mochten zich kin derziekten voordoen bij deze nieuwe produkten, dan worden ze daar in Noordwijkerhout in de kortst mogelijke tijd met vereende krachten uit de wereld geholpen." Argus vraagt zich af hoe ,,ze daar in Noordwijkerhout" over den ken In het Smit Nieuws lazen wij onder het kopje ,,Het werken op vrijdagavond in de timmerioods" het volgende: „Het komt vaak genoeg voor, dat men in de timmerioods eigen werk doet en daarbij een kind meeneemt, om als hulp te gebruiken. Voor de duidelijkheid moeten wij stellen, dat dit beslist niet is toegestaan." Dat is duidelijk! Geen kinderarbeid, ook niet bij het Hobby-en Over hobbies gesproken, bij Verschure weten ze van wanten: „Vanaf 25 november kunnen de leden van de hobbyclub zich in de garage en het foto-atelier in hun vrije tijd gaan uitleven, na voorafgaand overleg met een van de bestuursleden dan altijd." Een dolle boel, mits met vergunning Even ernstig, vrienden. Zowel in Gusto Berichten als in Smit Nieuws wordt nog eens de aandacht gevestigd op de zorg voor de ogen, vooral als er stof of een roestdeeltje in is gekomen. Het gaan naar de verbandkamer wordt soms te lastig gevonden. „Jan vraagt dus aan zijn maat: „Piet haal jij eens even dat vuiltje uit mijn oog". „In het gunstigste geval neemt Piet met of zonder vuile handen van het werk een sigarettenvloeitje en probeert het vuiltje te verwijderen. Heeft hij geen vloeitje, dan neemt hij zijn vuile zakdoek of een lucifertje, of erger nog een kraspen, om aan het gevraagde verzoek te voldoen." Brrrrrrrrr Beschikte Gusto Berichten al sinds enige tijd over een „spreu kenman", nu hebben ze ook een moppentapper in dienst, die wat bedrijfsmopjes tussen alle grote en kleine Gustonieuwtjes strooit. Of u ze leuk vindt mag u zelf beoordelen. Hier zijn ze. 1. Een personeelschef spreekt met een sollicitant. „Hoe lang hebt u in uw vorige baan gewerkt?" „Vijfenzestig jaar meneer", „Vijfenzestig jaar", roept de chef uit, „maar hoe oud bent u dan wel?" „Veertig jaar, meneer". „Hoe kan u dan vijfenzestig jaar gewerkt hebben?" „Overwerk, meneer". 2. Uitvoerder: „Waarom loop jij met vier stenen, terwijl de an deren er acht dragen?" Nieuweling: „Ik denk dat ze te lui zijn om twee keer te lopen". Weet U wie Antonio is? Wij ook niet, tót wij Gusto Berichten zagen. „Nu onze Antonio al de hele week ziek is, loopt de interne postbezorging niet zoals wij gewend zijn. Sinds woensdag is daar om een leerling van de bedrijfsschool Scheepsbouw ingeschakeld. Deze jongeman weet natuurlijk nog niet, waar iedereen precies thuishoort. Weest u hem dus zoveel mogelijk behulpzaam." Niet van het kastje naar de muur verwijzen dus Tja, en dan nog dit: verleden maand namen wij dit bericht over uit Gusto Berichten: „Een groot aantal leden van de Ondernemings raad heeft deze week proefgegeten met een ander merk diep vriesmaaltijden. Deze proef is geheel tot tevredenheid verlopen. De maaltijden waren bijzonder goed van kwaliteit en, ook zeer belangrijk, de porties waren wat groter". Kennelijk heeft men toch niet genoeg geproefd, want wat stond er enkele weken later in Gusto Berichten? "Aangezien de proef met de nieuwe diepvriesmaaltijden niet tot tevredenheid is verlopen, is in overleg met de kleine commissie en de kantine-commissie besloten met ingang van heden terug te keren tot onze oude leverancier." Jammer van die lekkerder en grotere porties Ons raken deze etensproblemen nu, terwijl wij dit schrijven, niet zo erg. Wij nemen nog een oliebol. En nóg een, ja zeker! Over een uurtje is het afgelopen met 1968. U krijgt het pas in het vol gende jaar te lezen, dit oudejaarsavondstukje van ARGUS

Het Zeskant | 1969 | | pagina 16