1 Lieve brave "Zeskant" lezers, De drukke maanden zijn voorbij, December maand en januari Zijn voor een dichter steeds hoogtij. December negentien achtenzestig Was wel een bijzonder jaar, Want volgens oude "Klop" analen, Was ik er toen veertig jaar. 2 Ik wil allen hartelijk danken Voor de belangstelling en zo, En ook mijn collega's schilders Voor hun prachtige cadeau. Redactieleden van ons "Zeskant" Hoewel 'k u niet persoonlijk ken, Dank ik u toch heel hartelijk Voor de fraaie gouden pen. 3 Verder, lieve beste mensen Is het hier nog steeds hats..sjie! Door de "Hong Kong" griep bevangen Of Mao... ha... hatssjie. Drop en pillen, aspirine Alles wordt er nu geslikt, Gorgeldranken en tabletten Tot je 'r letterlijk in stikt. 4 Na de Spaanse griep de Hong Kong. Is dat soms "Navo" verband? Dan verwacht ik 't volgend jaar vast "De Kool" griep in ons vaderland. Hats...sjie, och, och wat ben 'k verkouwen Nederland let op uw zaak, Zorg dat men ook in de toekomst In d'grieprace niet ver achter raakt. 5 Hats...sjie! Ja, op je gezondheid Duizend bacillen vliegen rond, Sneeuw en hagel, vorst en regen Hats...sjie! Blijf dan maar eens gezond. Vrienden 'k heb het zwaar te pakken Hatssjie... er helpt geen medicijn, Zou het... jongens wacht eens even Een... Beaver griepje kunnen zijn? 6 De Brabanders die hebben van De griep maar weinig last, De "kruiendokter" weet precies Wat bij je ziekte past. Je koopt een zak "gebladerte" Voor honderdtachtig "ballen' Je kan er tegen voor een jaar, En nou... maar Carnavallen. 7 Hats-sjiel! wat heb ik het te pakken 't Komt door die griepen in m'n lied, Want door 't praten over griepen Voel je je al bijna ziek. Hats...sjie!! wat word ik toch verkouwen Ik ga lekker naar m'n bed, Heerlijk een paar dagen thuis zijn Op kosten van de ziektewet! Gédégé.

Het Zeskant | 1969 | | pagina 14