VAN BEVERS EN REUZEN V INt "Per luchtpost" Het bouwen is een "schone zaak", maar de "nazorg" de service, is minstens even belangrijk. Dit schreven wij in het december nummer in het artikel over Smit Bolnes. Maar wat voor motoren geldt, is ook zeker van toepassing op onze standaardprodukten, zoals Beaver- en Giant-zuigers. Een defect moet direct verholpen kunnen worden, of het baggervaartuig ergens in de buurt ligt of op een plaats ver van ons kikkerlandje vandaan. Zo kregen ze bij De Klop begin januari een noodkreet binnen: de Giant Sabrice had dringend een nieuwe cutteraandrijving nodig en nog wat pijpen. Ligplaats van de zuiger: Abu-Dhabi in Oman aan de Arabische Golf Transport van het gevraagde per schip zou veel te lang duren, dus: vervoer door de lucht. Zo landde op het vliegveld Zestienhoven 2 1 bij Rotterdam een vreemde vogel: een DC-6 vrachtvliegtuig van de TMA (Trans Mediterranean Airways) uit Libanon, die een speciale vlucht naar Nederland maakte om het vrachtje op te halen. Nou ja, vrachtje, de cutteraandrijving woog ongeveer 31/2 ton. Bijna te zwaar voor de vorkheftruck, die 'm op moest hijsen tot voor de opengeklapte laaddeur. Zakjes ballast en vier man extra weerhielden de vorkheftruck ervan een "kiepwagen" te worden! Het stouwen van het, niet grote, maar wel zware reuzen-onderdeel bracht wel wat werk met zich. Met behulp van een balkenbed moest het gewicht zo gelijk mogelijk over de vliegtuigbodem ver deeld worden. Met de pijpen mee nam de DC-6 een gewicht van 5 ton mee. Een paar uur na aankomst startte de Libanese vracht machine voor de terugreis. Wie nu mocht denken, dat luchttransporten van onderdelen voor bevers en reuzen zeldzaam zijn, vergist zich. De Klop is een vaste klant bij expediteur Airlift N.V. op Zestienhoven. Want het ver lenen van goede en snelle service kan soms alleen "per luchtpost"! Vier op transport De bijzondere King met de lange slurf, waarover wij in het vorige nummer iets vertelden, heeft de boot genomen naar Zuid-Amerika. Ook enkele andere bevers gingen op transport, resp. naar Zuid Europa en het Verre Oosten. Al deze transporten hadden óf heel vroeg óf heel laat plaats, zodat wij het U niet met behulp van foto's kunnen "bewijzen". Intussen wordt er bij De Klop gewoon verder gewerkt aan weer nieuwe bevers en reuzen. Eén ervan zullen wij volgende maand uitgebreid aan U voorstellen: de eerste "Giant 4600" in uitvoering als cutterzuiger. In de uitvoering als booster ligt er al een ge ruime tijd zand te slurpen in het Europoortgebied. Foto 1: Helpen 31/2 ton tegenhouden Foto 2: Een Giant cutteraandrijving door de lucht naar Oman. Service per luchtpost! Foto 3: Ook deze gebeurtenis werd opgenomen voor de nieuwe I.H.C. film. Foto 4: De cutterladder voor de Giant 4600, de "dubbele reus".

Het Zeskant | 1969 | | pagina 6