Foto 1 De ,,4600'' tijdens de beproeving op de Lek. Foto 2 Onverstoorbaar het beproevingsprogramma afwerken. Foto 3 Een flinke colli, het voorstuk van de cutterladder van de ,,4600". Foto 4 Het Noorse schip „Torens" nam de ,,4600" mee naar Korea. Foto 5 Een „gewone" Giant ging op de „Rio Corrientes" scheep naar Zuid-Amerika. Foto 6 Een Beaver King werd door de „Ling Yung" meegenomen naar Taiwan. altijd een paar flinke stukken over, zoals hoofdponton en cutter ladder, die als deklading vervoerd moeten worden. Dat zijn opval lende colli, die niet ,,zo maar" aan dek neergelegd kunnen worden en waarvan het vastsjorren ook heel wat tijd neemt. Helaas kon het zwoegen in de kou niet voor allen beloond worden met een op tijd klaar zijn om op de tv de schaatskampioenschap pen in Deventer te zien. Het was me't weekje wel voor de Kloppers! Goede berichten Even een uitstapje naar warmer streken. Zoals u weet werden in Egypte een paar Beaver „Masters" gebouwd. Wij hoorden, dat er één werkt in de monding van de Nijl, een ander in het Manzella- meer. Ze doen het voortreffelijk, zo luidde het oordeel. Waarvan acte! Een ander tropen-nieuwtje ontvingen wij van onze garantie- schipper, de heer Bakker, die zich bezig houdt met de Neendakara, de in India gebouwde, zelfvarende cutterzuiger, die men als een ver familielid van de I.H.C. Beaver Master kan beschouwen. De Neendakara is bij het werken in Calicut (aan de zuid-west kust van India) op een laag zwavelhoudende grond gestoten. Uit grondmonsters bleek, dat het zwavelgehalte 98% bedraagt. In India is men over deze vondst dubbel verheugd, omdat jaarlijks grote bedragen worden besteed aan de import van zwavel! Voor het eerst is nu zwavel in het land zélf gevonden. Waar de bevers al geen goede neus voor hebben!

Het Zeskant | 1969 | | pagina 9