TE WATER- WATER- WATERLATING BIJ SMIT KINDERDIJK 3 Donderdag 13 maart, 's Morgens vroeg had De Bilt nog vaag gesproken over plaatse lijke opklaringen. Maar tegen de middag regende het nog steeds! Een stevige bries deed de doorweekte vlag gen van Panama, Nederland en I.H.C. traag wapperen. Echt een dag voor een te- water-lating. Op de helling stond hiervoor gereed het bijna 55 meter lange en 13 me ter brede ponton van de cutterzuiger Maria Carolina. De plechtigheid kenmerkte zich door een overvloed aan water, oliegoed, paraplu's en doorweekte regenjassen. Eén van de cameramannen van de I.H.C. filmploeg had z'n camera maar verpakt in een plastic zak waar je boterhammen in meeneemt. Dan bleef het apparaat tenminste droog. Pater G. Pelati, aalmoezenier van de in Rotterdam wonende Italianen, sprak in het Italiaans en het Nederlands een gebed uit en zegende het schip. Hierna was aan Me vrouw Luciana Aloisi de eer om het ponton te water te laten. Pats deed de fles en direct goed verdund met regenwater droop de champagne langs de scheepsromp. Een druk op de knop, een droge klik en de Maria Carolina gleed traag in een dicht regengordijn van de hel ling. De toeschouwers, verscholen onder paraplu's en diep weggedoken in de kragen van hun jassen, zochten gauw de beschut ting op van hal en kantoor. Niet voor iedereen was dit mogelijk. De mannen, die de Maria Carolina aan de afbouwkade af meerden, sopten nog even verder, in olie- jassen die glommen van het water. Toch was er op deze grauwe, natte winterse dag, waarin alle kubieke meters regenwater toch niet de feestelijkheid kon wegspoelen, van een opklaring sprake. Opdracht voor sleepzuiger Na de tewaterlating kon officieel bekend worden gemaakt, dat wij voor dezelfde op drachtgever waarvoor de Maria Carolina bestemd is, een grote sleepzuiger gaan bouwen. Het wordt er één met een laad- ruiminhoud van 6000 m3 en met in z'n body twee 20 cilinder Smit-Bolnes hoofdmotoren, elk met een vermogen van 4400 pk. Ook voor onze collega's in Zierikzee dus goed nieuws. I.H.C. heeft daarmee in totaal zeven sleep- zuigers in opdracht, waarvan de kleinste een laadruiminhoud krijgt van 2500 m3, de grootste een laadruiminhoud van 11.300 m3. Foto 1 Mevrouw Luciana Aloisi doopt de .Maria Ca rolina" Foto 2 en laat de cutterzuiger dan te water. Links Pater Pelati die de zegening verrichtte. Foto 3 In de nattigheid de nattigheid in Foto 4 Dit was allemaal wel nodig! Foto 5 De dienaartjes, die aalmoezenier Pelati hadden geassisteerd, kregen een bouwdoos als dank.

Het Zeskant | 1969 | | pagina 5