MIJN MENING, MADER! Foto 1Het geraamte van de nieuwe losinstallatie wordt over eind gezet, een hijs van 25 ton! Foto 2. De torenconstructie op z'n plaats aan de gevel. Foto 3. Het monteren van de recipiënt. Niet alleen de monteurs, maar ook de fotograaf werd dakhaas! Foto 4. De nieuwe pneumatische losinstallatie aan de muur van de veevoederfabriek in Delft. Zeer geachte „Zeskant" lezers Zit ik even in de boot, Met m'n lied in 't vorig Zeskant Over kunstenaars en schroot. Laat nou in datzelfde nummer Een kunst'naar staan uit onze tijd, Die uit schroot en stukjes ijzer Moderne voorwerpen bereidt! De Redactie vraagt mijn mening Over deze kunstenaar, Nou, geachte Zeskant-lezers Daar ben ik dan gauw mee klaar. Heinz Mader is voor mij het type Van de echte kunstenaar, Ik zal trachten 't uit te leggen Lieve lezers, luister maar. Heinz Mader draagt het burgerpetje Geen woeste kop en lang behaard, Een wollen das, geen hondeketting Glad gezicht, geen ruige baard. Een overall, geen berenjasje, Geen spijkerbroek, geen ouwe laars, Heinz Mader is voor mij de vakman Onder alle kunstenaars. Voor z'n werk heb ik bewond'ring Het zegt ons ten minste iets, Meer dan die ruwe bonken ijzer Met kippegaas en ouwe fiets. Maders scheppingen zijn kunstig Maar die zijn gemaakt UIT schroot, Terwijl die mammoet van gedrochten Vervaardigd zijn VAN stukken schroot. Tenslotte volgt dan nog mijn mening Over „IJzer IV, V en I", Ik denk hier aan een cel met tralie's Verwarmingspijpen er doorheen. Het tweede doet onmiddellijk denken Aan een fraaie letter S, Van Studenten, Cel en tralie's Heel gemakkelijk volgt de rest. Het derde werkstuk is Samkalden Rustend in een luie stoel, Na enkele heel drukke dagen Van Amsterdams Studenten'joel. Zo is het dan ook Redactie Dat ik tot de conclusie kwam Geen eend, geen vrouw, en ook geen zeehond Maar „Studentenrel" in Amsterdam! Prettige vakantie! - Gédégé.

Het Zeskant | 1969 | | pagina 11