VAN BEVERS 1 Door omstandigheden heeft deze rubriek twee maal verstek laten gaan. Dit betekent niet, dat er in deze tijd niets met de „bevers en reuzen" gebeurde. Een greep uit al het nieuws vindt U hier onder. Kings bij Verschure U weet het, niet alleen De Klop is een Beaver nest, ook bij Verschure zien regelmatig bevers het levenslicht. Half mei was het druk in Verschure's kraamkamer: de scheepswerf. Er lagen toen vier Kings voor de wal, in verschillende stadia van afbouw. Opnieuw: de „Neendakara" Reeds twee maal vertelden wij U in ons Zeskant over de Neendakara, de verre neef van de Beaver Master, die indertijd op een werf in India werd gebouwd. Het is een zelfvarende cutter zuiger, die de naam kreeg van een vissershaven aan India's west kust. Tijdens het werken in Calicut deed de Neendakara een voor de economie van het land belangrijke vondst. De cutter stootte op een laag zwavelhoudende grond met een zwavelgehalte van maar liefst 98%. Waar de bevers al geen goede neus voor heb ben, schreven wij toen! Uit India kregen wij onlangs een foto van de Neendakara, die wij ter kennismaking hierbij graag publiceren. Booster met winterjas Een half jaar geleden publiceerden wij een foto van de „HAM 212/213", de dubbele Giant-booster, die een plaats kreeg in de Dintelhaven in Europoort. Als belangrijk onderdeel in een meer dan 7 km lange persleiding van de zuiger in de Beneluxhaven naar het stort op de Maasvlakte, heeft deze „dubbele reus" al heel wat kubieke meters zand verwerkt. Onlangs brachten wij een bezoek aan schipper Van der Kamp om filmopnamen van de „HAM 212/213" te maken voor de nieuwe film over ons standaard materieel. Het viel ons op, dat de booster was „aangekleed" met golfplaten. Tegen wind, kou en regen. Slecht weer voel je wel, daar in dat vlakke Europoort! King lost Cub af Een van de eerste Kings, die wij maakten was de Theodorus de Rooy. Deze zuiger kwam weer in het nieuws, toen hij in Rotterdam aan boord werd geladen van de Nederlandse kustvaarder David, na bij De Klop een „tienduizend kilometer beurt" te hebben onder gaan. Het viel niet mee voordat alles in en op de coaster was geladen. Wat is zo'n cutterladder lang als je 'm in het ruim wilt hebben!... Doel van de reis: Lybië aan Afrika's noordkust. Hier zal de Theodorus de Rooy een andere Beaver van Van Oord Werken dam, de Cub Piccolo, aflossen. Nep-baggeren op de Lek Een gedeeltelijk nieuw gezicht op „onze" beproevingsplaats op de Lek bij Lekkerkerk was de CO 748, de Brisar. Een Giant weliswaar, maar in een moderne uitvoering. De bedieningscabine is groter en staat op palen. Hiertussen kan eventueel een nacht-

Het Zeskant | 1969 | | pagina 4