Foto 1 Vier Kings bij Verschure's scheepswerf voor de wal. Foto 2 De Indiase Bever, de „Neendakara" heeft een eigen voortstuwingsinstallatie. Foto 3 Een booster met winterjas in Europoort! Foto 4 David" bracht King ..Theodorus de Rooy" naar Lybië. Foto 5 Nep-baggeren van de „Brisar", een verbeterde Giant op de Lek. Foto 6 Op de King ,,Zwijndrecht" worden de ankers uitgezet voor de beproeving. Foto 7 De „Nieuwe Merwede" een Giant met paalwagen maakte een nieuw spaar bekken voor Dordt's drinkwatervoorziening. verblijf worden geplaatst. Het vrijboord werd verhoogd, de plaat sing van de bedieningshandels verbeterd, uit de dieselmotor wordt 100 pk meer gehaald, de hydroschuiven worden elektrisch bediend zodat het geruis in de cabine is verminderd en montage en de montage eenvoudiger en veiliger kunnen geschieden, de hulpset kreeg een groter vermogen, etc. Samen met een „reuzen-booster" en 2000 meter pijp zorgde de Brisar voor een opvallend scheeps- transport naar de Arabische Golf. Meer hierover in het volgende Zeskant. Niet alleen deze reus was aan het nep-baggeren op de Lek. Ook de super King BS 139 werd beproefd. Op een miezerige dag was de zuiger een dag aan het werk om te zien of alles het deed. Onder de naam Zwijndrecht werkt deze Bever nu in België. Hoe en waar vertellen wij U een volgende maal in deze rubriek. Dorstig Dordrecht Eind vorig jaar werd de Giant Nieuwe Merwede bij Dordrecht op „rubber rolletjes" over een dijk gezet. Vanuit de nieuwe werkput begon de reus met het graafwerk: de uitbreiding van het spaar bekken voor de drinkwatervoorziening van Dordrecht en omgeving. Het is een dorstige gemeente! Voor de toekomst wil men graag be schikken over een spaarbekkenvoorraad van 3 miljoen „kuub" water. En dus moest er gebaggerd worden. Begin mei was het karwei zo goed als geklaard en was de Nieuwe Merwede bezig aan het weghappen van het laatste stukje dijk tussen oude en nieuwe plas. Dordt kan z'n dorst blijven lessen!

Het Zeskant | 1969 | | pagina 5