Oman's (h)erf Wanneer U dit nummer van ons Zeskant onder ogen krijgt, zit voor de meesten van ons de vakantie er al weer op. Wij hopen dat U het naar Uw zin hebt gehad, dat het weer geen spaak in het wiel stak en dat U weer heelhuids bent thuisgekomen. Enkele weken geleden kregen wij van het Verbond voor Veilig Verkeer gegevens onder ogen waarvan je toch wel schrikt. Wist U dat verleden jaar in de vakantiemaanden juni/juli/augustus in totaal 837 mensen de dood vonden op de weg en er in dezelfde periode meer dan 15.000 gewonden vielen? Een triest vakantieresultaat. Vandaar de actie van het Verbond voor Veilig Verkeer onder de titel Veilig uit - veilig thuis" die U ook op de beeldbuis kunt zien. Onervarenheid in het rijden over grote afstanden in verkeer, dat drukker is dan normaal, kan tot ernstige ongevallen leiden. Vandaar de propaganda, die het Verbond voert onder het motto: „2 uur rijden - uur rust". Mocht Uw vakantie nog beginnen of mocht U nog enkele snipperdagen gaan opmaken, ga dan veilig uit „om weer veilig thuis" te komen. Wij blijven toch nog even op de ernstige toer. Ook ziekte of ziek- tetjes kunnen een vakantie danig in de war schoppen. De verband- meesters bij Verschure lieten een klein pamfletje drukken, dat ze op ruime schaal verspreidden. Een goed idee! Opdat ook anderen er wellicht hun voordeel mee kunnen doen, drukken wij de tekst hierbij af. ,,Een plotseling optredende diarree, al of niet met braken, is ge woonlijk een onschuldige ziekte, die vrijwel altijd zonder de hulp van medicijnen geneest, door gedurende enkele dagen dieet te houden. Wanneer men zich erg ziek voelt of koorts heeft, kan het nodig zijn één dag in bed te blijven en die dag niets te eten, maar wel voldoende te drinken (water en thee zonder suiker, appelsap). Na deze dag is het raadzaam gedurende één of twee dagen alleen de volgende voedingsmiddelen, eventueel gecombineerd, te ge bruiken: water, thee (zonder suiker), yoghurt van taptemelk, be schuit, bessensap (zonder suiker), rijst in water gekookt, bouillon (van mager vlees of van een blokje), geraspte appel en banaan. In plaats van suiker kan men een tabletje „zoetstof" nemen. Daarna kan men langzamerhand weer beginnen met de normale voeding. Wanneer de diarree gepaard gaat met buikkrampen, kan een warme kruik verlichting brengen." Over het op je zelf passen of met andere woorden veiligheid gesproken; in Gusto Berichten lazen wij: „Bij de in aanbouw zijnde zuiger op de helling is een z.g. „helmen-zone" ingesteld. Dit in verband met vallende voorwerpen vanaf het laadruim". Nog te weinig zien wij deze hoofddeksels op onze bedrijven. Waarschijnlijk omdat „er toch nooit iets gebeurtIets voor een aktie onder het motto „Zet 'm op - die helm!"? Wie maalt om z'n geld moet er dus bij zijn, schreven wij verleden maand op deze plaats. Het ging om onze Verschure-collega's, die vóór hun vakantie hun salaris wilden opnemen. De inkt was nog nauwelijks droog, toen anderen al hadden gemaald om salarissen en vakantiegeld. In een snelle actie zó uit film of TV werd Verschure's geldauto beroofd. Eens kijken wie er ditmaal héél ver met vakantie gaat Verzekeren is een hachelijke zaak; tenminste bij Gusto: „De door zeer veel leden ingeleverde polissen zijn weer in het bezit van de GAC. Deze kunnen de komende week om ongeveer 17.00 uur worden afgehaald in de verbandkamer. „Het verband tussen een en ander ontgaat ons." Met het verenigingsleven van onze Smit Kinderdijk collega's gaat het niet goed. Smit Nieuws no. 82 meldde over de jaarvergadering van de personeelsvereniging: „Het bestuur bereidt zich voor op een grotere opkomst dan voorgaande jaren". Smit Nieuws no. 83 moest echter bekennen"jaarvergadering, die wederom zéér slecht bezocht werd". Ook met de reisvereniging „Smit Kinder dijk" zit het niet snor: Alle leden en degenen, die ons willen helpen de vereniging te doen voortbestaan, wordt verzocht deze vergade ring bij te wonen. Bij onvoldoende deelname zullen wij helaas moeten besluiten de reisvereniging op te heffen." Pessimistische klanken, vrienden. Maar zou het elders zo veel anders zijn tegen woordig? Het kan verkeren, heeft Brederode eens gezegd. Oordeel zelf maar: Gusto Berichten, no. 21, 30 mei: „Gevraagd, een in goede staat verkerende 4 tot 6 persoons bungalowtent. Aanbiedingen met prijsopgave enz. enz." Dan, Gusto Berichten, no. 23, 13 juni: „Aangeboden, een 6 per soons bungalowtent, die slechts één maal is gebruikt. Inlichtingen bij enz. enz." Een korte kampeervreugde Onze Argus-ogen zagen dit bord bij de werfingang van Gusto. Wie mocht denken, dat bezoekers altijd tijdelijk zijn, vergist zich. Bij Gusto, waar verhuizen zo „in" is, zijn ook permanente bezoe kers! Dat zijn mensen, die voortdurend op zoek zijn waar degenen zitten die ze moeten hebbenARGUS

Het Zeskant | 1969 | | pagina 12