VAN BEVERS EN REUZEN „Maarten", oude bekende De eerste Beaver van het type Master, die wij bouwden, heet Maarten. Onlangs zagen wij deze oude bekende terug: op het droge en getooid met een fraaie mascotte, een teddybeertje met een hoedje op. Wat was namelijk het geval: de zuiger had „bin nendijks" enkele maanden gewerkt bij Muiderberg, waar een verbinding wordt gemaakt tussen het bestaande vasteland en het nieuwe vasteland, de polder Zuidelijk Flevoland, en zou nu ver sleept worden naar een nieuw karwei. Dat betekende: de bever over de dijk zeulen. Met glijgoten, sleden, lieren en een behoorlijk aantal pk's van auto, bulldozer en dragline werd de Maarten dwars over de dijk gehaald en netjes weer te water gelaten. Een sleep boot nam de zuiger vervolgens mee naar het Koevorder Meer in Friesland. het oog hierop bleek het wenselijk te zijn deze bocht in de IJssel af te snijden. Daar is men nu mee bezig. Draglines verwijderen de bovenlaag, waarna de I.H.C. Giant Beatrix de nieuwe rivierloop verder uitgraaft en op diepte brengt. De opgebaggerde grond wordt gebruikt om verderop het baanlichaam voor de nieuwe weg op te spuiten. Kings namen de boot Degenen die zich bij De Klop bezighouden met het verzenden van ons standaardmaterieel naar de klanten, hebben het de afgelopen weken wel weer geweten! Begin juni moesten er twee Beaver Kings op reis. De Colette werd in Rotterdam geladen aan boord van de Duitse kustvaarder Sheratan met als bestemming Algerije. De andere King nam ook in de haven van de Maasstad de boot. Het Ms. Tinnem laadde deze zuiger voor Patras in Griekenland. Rivierbocht afsnijden Wie de kaart van Gelderland bekijkt, ziet de IJssel bij Rheden en De Steeg een grillige bocht beschrijven. Ten zuiden van de be staande weg van Arnhem via De Steeg naar Dieren en verder naar Zutphen zal een nieuwe snelverkeersweg worden aangelegd. Met 900 Ton naar Arabische Golf Het grote transport van de afgelopen tijd was wel de lading van ongeveer 900 ton aan baggermaterieel voor Abu Dhabi aan de Arabische Golf. Het waren een cutterzuiger van het type l.H.C. Giant 2300, de Brisar, een boosterstation van hetzelfde type, de

Het Zeskant | 1969 | | pagina 4