HENGELCONCOURS P.V. SMIT KINDERDIJK Zaterdag 21 juni 's morgens om 8.00 uur stonden ongeveer 90 hengelliefhebbers aan de waterkant „klaar voor peilen en voeren" om daarna mee te dingen naar de nieuwe „Wissel Cup" van onze directie. Om deze „Cup" te bemachtigen was 1% uur sportvissen nodig en de controleurs hadden het dan ook vrij druk met het meten en noteren van de gevangen vis. Het weer werkte prima mee, zeker voor de niet „serieuze" vissers, die toch konden genieten van de rust en het altijd prachtige uitzicht op de molens. Half tien werd het signaal „stop het vissen" gegeven, en vertrok ken de „gratenprikkers", „brasemers" en „genieters" naar de kantine, om daar hun prijs in ontvangst te nemen en natuurlijk hun „pilsje te vatten". ging deze keer naar onze collega uit de Modelmakerij, dhr. H. Rijkee, die zelfs een brasem van ca. 40 cm gevangen had; echt geen visserslatijn! Het grootst aantal punten hadden ook dit keer weer de „serieuze" vissers behaald. De minder geoefende vissers en ook zij, die zelfs geen „graat" vingen, konden toch een prijsje uitzoeken, zodat zelfs zij niet met een leeg leefnet naar huis gingen. Voor de gepensioneerde deelnemers was een aparte prijzentafel. Eén van de deelnemers had warempel voor de beste en de slecht ste gepensioneerde visser, een kip beschikbaar gesteld. Zeer attent! De hengelvereniging maakte bekend, dat zij in het najaar, bij vol doende deelneming, een hengelconcours voor de gepensioneerden Terwijl de jury bijeen was om punten te tellen, maakte de voor zitter van de hengelvereniging de uitslag bekend van de gehouden verloting, waarvan de opbrengst ten bate komt van een hengel concours voor de kinderen. De voorzitter van de P.V. dankte eerst de hengelvereniging voor de goede hulp bij de organisatie, en de controleurs voor hun werk en bood hun een kleine attentie aan. Dan kwam de prijsuitreiking. De eerste prijs, de „Wissel Cup", zal organiseren. Dus oudjes doet Uw best! Daarna werd er nog gezellig een praatje in „visserslatijn" gemaakt en een „neutje" gedronken. Voor velen ging de hengel misschien weer voor een jaar op zolder; anderen zullen nu misschien weer meer gaan hengelen om het volgend jaar ook eens de „Cup" in huis te hebben. De Personeelsvereniging wenst U veel succes en tot de volgende „Cup" wedstrijd.

Het Zeskant | 1969 | | pagina 11