tymn (w)erf Ditmaal, beste Argus-lezers (en lezeressen - natuurlijk!) een af levering van onze rubriek met een wat feestelijk tintje. Het is de 25e! In het nummer van november 1967 verscheen de 1e Argus, dus tel maar na. Omdat wij nóch veel dreigbrieven, nóch veel bijvalsbetuigingen ontvangen, gaan wij gewoon door. Wellicht halen wij de 50e! U weet het, in de „nieuwsbulletins" van onze bedrijven staan wel eens vraag- en aanbodadvertenties. Zo lazen wij in Gusto Be richten: „In ons magazijn staan negen éénpersoonsbedden en één tweepersoons. Zonder matrassen. Liefhebbers kunnen zich mel den op de afdeling Personeelszaken". Wie bij Gusto dus zin heeft in een tukje, kan terecht in het ma gazijn. Langslapen is er echter niet bij, zo zonder matras. Alleen dat twéépersoonsbed, héja, ja De personeelsvereniging bij Smit Bolnes had een uitstapje naar het Evoluon in Eindhoven in gedachten. Het gaat niet door, wegens te geringe aanmelding. „Er hadden zich nl. 15 leden aangemeld, die met elkaar 22 man bijeen brachten". Dat zijn in totaal toch nog 37 deelnemers In Gusto Berichten werd een onwelriekende affaire naar voren gebracht: „Aan hetgeen wij dagelijks kunnen waarnemen moeten wij concluderen dat lang niet alle medewerkers bekend zijn met het feit dat zich aan boord van de in aanbouw zijnde schepen toiletten bevinden! Moeten wij U nog meer vertellenNee, dank U I I Vorige maand hadden wij het over griep, én aspirine, ditmaal wéér over de griep, èn vaccinatie. Want de jaarlijkse inenting staat voor de deur. In tegenstelling tot vorige malen wordt er niet „ge schoten" met een vaccinatiepistool. Hoe dan wél, lazen wij in het Smit Nieuws: De dokter gebruikt de zg. weggooinaalden, zoals men die tegenwoordig ook in ziekenhuizen gebruikt". Dat er maar vee! naalden weggegooid zullen worden, als U begrijpt wat wij bedoelen De technici in Zierikzee staan voor niets! Lees maar: „Door het steeds hogere vermogen dat de laatste tijd uit onze motoren ge haald wordt, mede door gebruik van brandstoffen van mindere kwaliteit, is het noodzakelijk geworden aan de omkeerschuifjes een wijziging aan te brengen." Hoe vuiler de brandstof, hoe meer vermogen ze leveren, die Smit- Bolnes motoren Smit Nieuws maakte melding van de jaarlijkse doorlichting en schreef daarbij: „Denkt U eraan om alle voorwerpen, die schaduw op de foto kunnen geven, zoals vulpennen, stalen knopen, spelden enz. uit Uw borstkleding te halen! Bij verhindering gelieve U zulks tijdig aan de verbandmeester op te geven." Dan komt hij U helpen met het verwijderen van al die voor werpen Wij schreven er al eerder over, de service bij Smit Bolnes kent geen grenzen aan de mogelijkheden. Het Smit Bolnes Nieuws vermeldde een staaltje van vliegensvlugge dienstverlening na een verzoek om hulp aan boord van een Noorse tanker: „Twee van onze monteurs zijn naar Athene gevlogen en een hoeveelheid on derdelen zijn er prompt achteraan gegaan". Als U dacht, dat schepen gebouwd worden op een helling, moet U maar eens bij Gusto gaan kijken. Daar doen ze het anders. Gusto Berichten had het onlangs over parkeermoeilijkheden op de werf en schreef: „Het wordt weer drukker op het parkeerterrein, vooral nu er twee schepen tegelijk in aanbouw zijn." Wij weten een oplossing: auto's parkeren op de helling! Wel op de handrem zetten dan IK GA ER. MET 10 MINUTEN TUSSEN UIT Y DAN BEN IK OVER 11 MlNVTtM TERUG I

Het Zeskant | 1969 | | pagina 16