van het gele bad staat een mooie rood met wit gestipte paddestoel. Daarin is een sproeier aangebracht. De oppervlakte van het bad is 50 m2. Zoals U op de foto's kunt zien, is er nauwelijks een plezieriger speelplaats voor de kleuters te denken. Er is veel belangstelling voor, maar in herfst en winter natuurlijk minder. Polyboat vertrouwt, dat tegen het aanbreken van de nieuwe lente in ons land op vele plaatsen zo'n ideale speelplaats zal verschijnen. Zwemgenoegen voor iedereen „Al wat met bewegen te maken heeft, vooral licht bewegen in water, verschaft levensvreugde aan de mens, en vooral aan de gehandicapte mens." Deze woorden sprak de geneesheer-directeur Dr. Hoejenbos tijdens de opening op 1 oktober jongstleden van een overdekt oefenbad in het revalidatiecentrum van de Hendrik van Boeijenoord Stichting te Assen. In dit bad is door Polyboat de eerste verstelbare gewapend polyester vloer aangebracht van geheel eigen ontwerp. Deze vloer maakt het mogelijk de waterdiepte aan te passen aan de gebruikers van het bad. Hij kan zelfs geheel boven water ge bracht worden. Bewegingsoefeningen voor gehandicapten vereisen een vrij ge ringe waterdiepte, meer getrainden kunnen in dieper water zwemmen. Elke gewenste stand van de vloer kan zeer eenvoudig worden in gesteld. Het spreekt vanzelf, dat zulke vloeren ook ideaal zijn voor instructiezwemmen in elk willekeurig bad. De behoefte aan zwemonderricht aan kinderen neemt meer en meer toe en er is dan ook geen gemeente in ons land, die geen plannen heeft voor een zwembad. Alles doet verwachten, dat we in de toekomst méér van de POLYMARIN-zwembad-vloeren zullen horen. Hendrik-ldo-Ambacht krijgt ook een POLYMARIN verstelbare zwembadvloer. Voor de Kinderdijkers misschien een aanleiding om daar het volgend jaar eens te gaan kijken. Zo licht als een veertje Een van de laatste vindingen van Polyboat is de uit Polyester ge maakte schroefasmuts. Tot voor kort was het een flinke hijs om de uit brons vervaardigde mutsen aan het einde van de schroefas aan te brengen. Ingrid Koutstaal dochter van Oranje Werfs bedrijfsleider laat hier zien hoe licht een POLYMARIN schroefasmuts is. Op de achtergrond een casco van het kajuitjacht „Banjer", ge reed voor transport naar de opdrachtgever. waterniveau hydraulische cilinder Schijf, die de draden boven TREKWERK BEWEEGBARE ZWEMBADVLOER lichtbak met dieptestandaanduiding

Het Zeskant | 1969 | | pagina 3